Wieczór Rezydentów. Dark Disco i Kacper Ponichtera

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 17:30
Dark Disco - gatunek, który obecny jest na światowych parkietach od dobrych kilku lat - aktualnie zdobywa ogromną popularność także u nas, nad Wisłą. 
Norbert Bert Borzym, Kacper Ponichtera
Norbert "Bert" Borzym, Kacper PonichteraFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

W tym gatunku pobrzmiewają echa wielu stylistyk, od synth popu i new romantic, przez electro i post wave, aż po bardziej współczesne, takie jak nu-disco czy indie dance. Szczególną popularnością dark disco cieszy się m.in. w Belgii, fanów tego typu dźwięków lawinowo przybywa także we Włoszech, w Niemczech, we Francji i w Polsce. Do czołowych reprezentantów Dark Disco należą m.in. Jennifer Cardini, Gerd Janson i Red Axes.

Jennifer Cardini to francuska didżejka, która obecnie mieszka w Kolonii i prowadzi też własną, wpływową wytwórnię Correspondant. Zaraźliwa energia, ogromna charyzma i muzyczna wszechstronność zaprowadziły ją na szczyt sceny elektronicznej. Przez lata budowała reputację będąc rezydentką topowych klubów Paryża, jak Rex Club i Le Pulp, obecnie występuje regularnie w takich kultowych miejscach, jak Panorama Bar i Fabric. Jennifer Cardini prezentuje unikalny styl niespiesznego budowania atmosfery i pulsującej energii opartej o wyrafinowane techno, electro i house.

Gerd Janson jest przedstawicielem niemiecki sceny tanecznej. Słynie z wyrafinowanego gustu muzycznego i oryginalnych remiksów. Jest także założyciel i szef prestiżowej wytwórni Running Back oraz współtwórca duetu producenckiego Tuff City Kids. Od kilku lat Gerd Janson grywa regularnie na wszystkich kontynentach i coraz większej liczbie festiwali. Wszechstronność i bezgraniczna miłość do muzyki to znak charakterystyczny jego setów.

Sprawdź także:

W muzycznej selekcji Kacpra Ponichtery także: Damon Jee, Curses, Red Axes, Moscoman i Zombies in Miami.

Zombies in Miami (Live Sunrise Session) en City Room @ Isla Mujeres / City Room

***

Na "Wieczór Rezydentów" - w poniedziałek (20.12), po godz. 19.00 - zaprasza Kacper Ponichtera.

kul


Czytaj także

Record Store Day. Sety didżejskie na żywo

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 11:00
- Wzrasta sprzedaż winyli, bo ludzie chcą mieć muzykę w formie fizycznej - opowiada didżej, dziennikarz muzyczny i pomysłodawca Record Store Day w Czwórce Norbert Borzym. - Mamy powody do hucznego świętowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Techno Rzeczpospolita. "Trainspotting" na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 14:30
Studenci IV roku Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu przygotowali spektakl dyplomowy o polskiej scenie techno. - Opowiadamy o wspólnym doświadczeniu, którego podstawą jest muzyka elektroniczna, ale robimy to z innej perspektywy. Kultura klubowa w Polsce kształtowała się w czasie transformacji. Byliśmy na początku tworzenia się kapitalizmu, a teraz jesteśmy w kryzysie tego ustroju - opowiada reżyser Marcin Liber.
rozwiń zwiń