Record Store Day. Sety didżejskie na żywo

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 11:00
- Wzrasta sprzedaż winyli, bo ludzie chcą mieć muzykę w formie fizycznej - opowiada didżej, dziennikarz muzyczny i pomysłodawca Record Store Day w Czwórce Norbert Borzym. - Mamy powody do hucznego świętowania.
Audio
  • Record Store Day - na świecie i w Czwórce (Pierwsze słyszę/Czwórka)
  • Record Store Day 2019 - część 2 (Czwórka)
  • Record Store Day 2019 - część 1 (Czwórka)
Record Store Day w Czwórce: Norbert Borzym, czyli DJ Bert i Ula Kaczyńska
Record Store Day w Czwórce: Norbert Borzym, czyli DJ Bert i Ula KaczyńskaFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Po raz pierwszy Record Store Day odbył się w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku. Dziś święto winyli promujące kulturę winylową i niezależne sklepy płytowe obchodzone jest na całym świecie w trzecia sobotę kwietnia. - Z tej okazji wydawane są reedycje kultowych płyt albo premierowe utwory, przygotowane z myślą o tym święcie - wymienia Bert. - W Czwórce też obchodzimy ten dzień organizując maraton z didżejami, producentami i ich ulubionymi wydawnictwami - dodaje.

Record Store Day 2018 >>>

W tym roku za Czwórkowymi gramofonami stanęli: Łukasz Stachurko / Sonar Soul, Bisti, Holiday 80, Cpt. Sparky, Seb Skalski, Avtomat, Cone / Remanent., Marcin Harper, Eltron, Jacek Sienkiewicz i Bartek Szczęsny z Rebeki.

Record Store Day 2017 >>>

***

Tytuły audycji: Record Store Day

Prowadzą: Ula Kaczyńska, Norbert Borzym

Data emisji: 13.04.2018

Godzina emisji: 20.00 - 00.00

kul/ac

Czytaj także

Eltron John: house i techno są jak jazz i rock

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 22:03
- To gatunki stare, które co jakiś czas przeżywają swoją młodość. Staram się nie powodować skojarzeń z jednym brzmieniem. Jest sporo barw i tematów, które lubię, dlatego szukam ścieżek pomiędzy bardzo różnymi rzeczami - mówił w "Klubotece" Eltron John, jedna z bardziej oryginalnych postaci polskiej sceny muzyki tanecznej.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

12”/h: pobrudzone techno od VTSS

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 19:03
Martyna Maja - jako VTSS - gra live'y i sety didżejskie w klimacie typowo tanecznym, klubowym. W Czwórce zaprezentowała kolekcję swoich ulubionych winyli. 
rozwiń zwiń