Monsterrollery w Białce Tatrzańskiej. Co działo się na festiwalu Sport & Fun?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 07:50
Sport & Fun Festival to wakacyjne święto muzyki i sportu z Tatrami w tle. W ten weekend Białka Tatrzańska zamieniła się w pełną kolorowych eksplozji muzyczną scenę i arenę widowiskowych zmagań, a to wszystko pod patronatem Czwórki.
Zawody Cross Monster na Sport  Fun Festival
Zawody Cross Monster na Sport & Fun FestivalFoto: mat. promocyjne

Terenowe hulajnogi z olbrzymimi kołami pędzące w dół narciarskiego stoku to coś, co wypada choć raz w życiu zobaczyć, a już na pewno trzeba o tym posłuchać. Festiwal łączy sport i dobrą zabawę - mówi dziennikarz sportowy Czwórki Robert Grzędowski. - Spróbowałem swoich sił na monsterrollerze, krótki kawałek, na drodze szutrowej. Ale już wiem, że tego jeżdżenia będzie więcej - dodaje ze śmiechem.

Posłuchaj
04:37 CZWÓRKA Pierwsze slysze - hulajnogi 15.08.2022.mp3 Sport & Fun - podsumowanie festiwalu w Białce Tatrzańskiej (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Monsterrollery to wielkie hulajnogi na ogromnych terenowych kołach. Są górską odmianą popularnego w mieście pojazdu - tyle, że służą do zjazdów terenowych po stoku narciarskim latem. Takie pojazdy ważą zazwyczaj 18 kg i dostarczają dużo adrenaliny - zarówno kierującym, jak i oglądającym. Niestety zaplanowane w Białce Mistrzostwa Polski Cross Monster nie odbędą się, ale na hulajnogach i tak można pojeździć. Stok jest otwarty, w wyciąg działa. - To jest sport dla wszystkich, nie tylko dla osób z doświadczeniem w downhillu - przekonuje pomysłodawca imprezy Roman Haładyna - Zabawa jest przednia i co najważniejsze bezpieczna, bo tutaj wszystko odbywa się pod okiem fachowców.

Sport & Fun Festival | rhSport

Posłuchaj
03:07 CZWÓRKA CWK - bialka 14.08.2022.mp3 Sport & Fun Festival - relacja z imorezy w Białce Tatrzańskiej (Co Was kręci/Czwórka) 

Jeśli chodzi o wrażenia muzyczne to na festiwalu można było usłyszeć oryginalny mks brzmień i różne gatunki muzyczne. Wsród zaproszonych do Białki Tatrzańskiej artystek znalazły się m.in. Mavi Violin i Roxie Węgiel.


Program Sport & Fun Festival 2022 Program Sport & Fun Festival 2022

***

Tytuł audycji: Co was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Materiał przygotował: Robert Grzędowski

Data emisji: 14.08.2022

Godzina emisji: 11.45

kul