"Wieczór Rezydentów". Zaprasza Adam Smolarek

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 10:35
Adam Smolarek jest fanem polskiej muzyki niezależnej. W Czwórce prowadzi także "Muzyczny Lunch" i jest autorem "Pasjonautów".
Adam Smolarek - autor czwartkowej odsłony Wieczoru Rezydentów w Czwórce.
Adam Smolarek - autor czwartkowej odsłony "Wieczoru Rezydentów" w Czwórce.Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Interesuje mnie to, co dzieje się na koncertach granych dla dwudziestu osób i to, co muzycy nagrywają sami w swoich domach - mówi autor czwartkowej odsłony "Wieczoru Rezydentów". 

Jak dotąd w czwartkowej audycji gościł takich artystów jak Afrojax, ktory opowiadal o najnowszej płycie Afro Kolektywu i Klaudię Miłoszewską z cosy moss. Artystka pojawiła się w Czwórce dzień przed premierą debiutanckiej płyty. Adam Smolarek regularnie sprawdza też, co dzieje się oficynach wydających polski off. Jedną z nich jest Peleton Records - "dom dla polskiego niezalu". W katalogu wytwórni znajdują się m.in. daysdadysdays, Pavement Pizza czy nieistniejący już Syndrom Paryski.

Klaudia Miłoszewska z cozy moss i autor audycji Adam Smolarek. Klaudia Miłoszewska z cozy moss i autor audycji Adam Smolarek.

Zobacz też:

Gospodarzami "Wieczoru Rezydentów" są także Michał Daniluk. - Zachwycam się twórczością ambitnych i zdolnych artystów. Zarówno tych, których dobrze znam i kojarzę, jak i tych usłyszanych po raz pierwszy. Uwielbiam w muzyce to, że zawsze mnie zaskoczy czymś nieoczywistym - przyznaje Michał Daniluk. - Noworomantyczne brzmienie, nową falę, post punk i shoegaze lubię najbardziej. Nie wyklucza to nieco mniejszych, ale też mocnych sympatii w innych rejonach muzycznego świata.

***

Na kolejną odsłonę czwartkowego "Wieczoru Rezydentów" zapraszamy w czwartek (13.04) o godz. 19.00. Audycję poprowadzi Adam Smolarek.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Świadectwo dojrzałości. Koko die o płycie "Some of Your Pain"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 10:40
- Wydaje mi się, że w życiu każdego twórcy następuje moment, w którym czuję, że poziom zaufania do samego siebie i poziom umiejętności pozwalają mu robić rzeczy, z których będzie dumny nawet kilka lat po ich wydaniu. I tak jest w przypadku płyty "Some of Your Pain" - opowiada koko die. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zima Stulecia i album "Minus 30°C" - to dokumentacja działania bratnich dusz

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 16:25
EABS i Błoto to za mało. Cancer G, czyli Marcin Rak, i Latarnik, czyli Marek Pędziwiatr, powołali nowy zespół - Zima Stulecia. Niedawno pojawił się ich wspólny krążek "Minus 30°C". - Powiedzmy, że to jest muzyka elektroniczna, bitowa, z domieszką jazzu i z dużą dozą improwizacji - mówią w Czwórce muzycy. - Ta płyta to wypadkowa tego wszystkiego, czym nasiąkliśmy za młodu. To nie tylko jazz, ale też muzyka klasyczna, filmowa i z reklam.  
rozwiń zwiń