Ars Latrans Orchestra - krakowski All Stars Band

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 14:30
Bass Astral, runforrest, Odet, Gypsy and the Acid Queen oraz Clock Machine/kidei zasilili tegoroczną odsłonę projektu Ars Latrans i wzięli na warsztat emocje rodzące się w obliczu miłości.
Ars Latrans
Ars Latrans Foto: mat. prasowe

Posłuchaj
09:11 CZWÓRKA Stacja Kultura - ars latrans 18.08.2021.mp3 Ars Latrans Orchestra. O nowej płycie i multidyscyplinarnym spektaklu (Stacja Kultura/Czwórka) 

Ars Latrans Orchestra to autorski projekt muzyczny tworzony specjalnie na, organizowany przez Stowarzyszenie Ars Latrans interdyscyplinarny festiwal sztuki. W tym roku odbędzie się on w dniach od 4 do 10 października w Krakowie, a głównym punktem  wydarzenia ma być premiera multidyscyplinarnego spektaklu muzycznego. W tym roku będzie to "Sztuka miłości". - Spektakl opowiada historię o poszukiwaniu kontaktu z drugim człowiekiem, miłości i akceptacji w wirtualnej rzeczywistości - mówi Piotr Wykurz, założyciel Orkiestry. - Oprócz muzyków, którzy wchodzą w skłąd zespołu, na scenie pojawią się także goście": WaluśKraksaKryzys, Jan Serce, być może Patrick The Pan.   Marzy nam się taki krakowski All Stars Band. 

ARS LATRANS Orchestra - Nie mów mi / Ars Latrans

Natomiast pod koniec września odbędzie się premiera płyty "Sztuka miłości". - Ars Latrans Orchestra to nieodłączny element naszego festiwalu, podobnie jak i premiera płyty - wyjaśnia rozmówca Damiana Sikorskiego. - W tym roku zrobiliśmy to jednak "od drugiej strony". Najpierw muzycy przygotowali utwory i na ich bazie stworzyliśmy narrację dla naszego widowiska.

Posłuchaj także:

Najnowszy singiel promujący ten album to "Shoot Me" z udziałem Odet i Gypsy and the Acid Queen. - Piosenka jest krwawym dialogiem kobiety i mężczyzny. To opowieść o relacji trudnej, gdzie wzajemne uzależnienie oznacza uzależnienie od wzajemnego zadawania sobie bólu i trwania w toksycznym układzie - opowiada Piotr Wykurz.

ARS LATRANS Orchestra - Shoot Me / Ars Latrans

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Gość: Piotr Wykurz (Clock Machine/kidei/Ars Latrans)

Data emisji: 18.08.2021

Godzina emisji: 10.15

kul

Czytaj także

Kwiat Jabłoni: w nowych piosenkach spełniamy swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 19:50
"Mogło być nic", a będzie płyta. Nowy krążek duetu Kwiat Jabłoni ukaże się dokładnie dwa lata po premierze debiutanckiej płyty - 5 lutego 2021 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pola Chobot i Adam Baran: nowe piosenki to owoce pandemii

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 17:00
Dwa różne charaktery i jeden dziki organizm muzyczny, czyli duet w składzie Pola Chobot i Paweł Baran, szykują się do wydania nowego minialbumu. - Nie lubimy, kiedy piosenki za długo leżą w szufladzie. Nauczeni doświadczeniem od razu dzielimy się nimi ze słuchaczami - tłumaczą muzycy. 
rozwiń zwiń