Błażej Król nie chce słuchać, że kiedyś było lepiej

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2024 09:00
W ubiegłym roku swoje urodziny uczcił płytą "W każdym (polskim) domu", w tym - nowym utworem   "Nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było". Błażej Król będzie gościem "Muzycznego Lunchu".
Nowy utwór Błażeja Króla Nie chcę słuchać, że kiedyś było lepiej ukazał się w dniu 40. urodzin artysty.
Nowy utwór Błażeja Króla "Nie chcę słuchać, że kiedyś było lepiej" ukazał się w dniu 40. urodzin artysty.Foto: mat. prasowe/Sony Music Polska

Błażej Król nie kazał długo na siebie czekać. Jak to ma w zwyczaju: jedną płytę kończy, a drugą zaczyna. Czy najnowszy singiel to zapowiedź kolejnego, ósmego już solowego albumu artysty? Tego dowiemy się już wkrótce.

- Część powie, że skończyłem się na projekcie UL/KR, inni krzyczeli, że mój solowy album "Nielot" to coś totalnego i nic już po nim. Jedni mówią, parafrazując słowa mojej koleżanki Kasi, zbyt alternatywny dla mainstreamu, a dla alternatywy zbyt mainstreamowy. A ja coraz częściej doświadczam uczucia ogarniającego mnie spokoju. Coraz częściej udaje mi się być ze sobą na zasadzie: "ok, spróbujmy!". Coraz częściej staję przed lustrem i widzę po prostu kolegę. Ta piosenka to taki właśnie kolega, który pewnego dnia budzi się rano i na wszystkie jęczenia świata, płacze, lamenty i biadolenia na temat przeszłości, ale też przyszłości, wstaje i mówi: nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było. To oswojenie z "tu i teraz", osadzenie w miejscu, w którym się znajduję bez zbędnego rozpamiętywania, czy zastanawiania się jak będzie. A tak naprawdę teraz jest dobrze, wydaje mi się nawet, że najlepiej. Śpiewam melodie, które wymyśliłem i jestem w 62 proc. szczęśliwy - mówi o najnowszym singlu artysta.

Tym razem Błażej Król odkrywa się na nowo jako songwriter i odchodzi od syntezatorów i instrumentów elektronicznych na rzecz instrumentów akustycznych i folkowego brzmienia. W utworze "Nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było" gościnnie wystąpił kolega Błażeja z gorzowskiego podwórka, światowej już sławy skrzypek - Adam Bałdych.

Teledysk ukazuje pogodzenie się artysty na wielu płaszczyznach z miejscem, w którym teraz jest. W klipie widzimy piękne ujęcia nakręcone m.in. w Irlandii. Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiedzialny jest Filip Marek z P6 studio, a za zdjęcia Michał Rachlewicz. W klipie wystąpili m.in. Mieczysław Hryniewicz oraz duet tancerzy loczniki.

Błażej Król ft Adam Bałdych - Nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było | Błażej Król

***

Na "Muzyczny Lunch" - w poniedziałek (26.02), o godz. 13.00 - zaprasza Damian Sikorski.

kul/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Artur Rojek. OFF Festival - szerokie muzyczne spektrum i ogniste koncerty [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2024 09:03
Niecałe pół roku pozostało do 17. odsłony OFF Festiwalu. Za nami już pierwsze ogłoszenia artystów, kolejne - kobiece czeka nas 8 marca. - Na OFFie każdego roku mamy silny kobiecy zestaw - podkreśla Artur Rojek, dyrektor artystyczny wydarzenia. - Myślę, że ostatnio kobiety w muzyce mają dominującą rolę - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piosenki między miejscami. Tomasz Makowiecki o albumie "Bailando" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2024 15:40
- Myślę o "Bailando" jak o płycie drogi. Tej, którą odbyłem, żeby stać się muzykiem, jak i tej, która łączy Sopot z Warszawą. Dwa miasta, gdzie toczy się moje życie - opowiada Tomasz Makowiecki.
rozwiń zwiń