Wiosenne porządki. Jak się do nich zabrać?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 15:27
- Jeśli rzeczy gromadzilismy w domu przez lata, warto przygotować się na to, że proces sprzątania domu nie będzie krótki i prosty - mówiła Ola Smorawski, instagramerka z kanału "Organizacja przestrzeni"
Wiosenne sprzątanieZdjęcie ilustracyjne
Wiosenne sprzątanie/Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Syda Productions

Wiosenne porządki najlepiej zacząć od odgracania mieszkania i uwolnienia się od niepotrzebnych rzeczy. - Zacznijmy od usunięcia nadmiaru ubrań. Wyjmijmy wszystko z szafy, kategoryzujmy i posortujmy te rzeczy, które gromadziliśmy zapewne przez lata - mówiła Ola Smorawski. - Pozbądźmy się tego, co jest nam niepotrzebne, choć z pewnością nie będzie to łatwe i zajmie wiele czasu. 

W pierwszej kolejności należy wyrzucić rzeczy bardzo zniszczone, nienadające się już do użytku. - Zmechacone lub dziurawe ciuchy tylko zagracają nam przestrzeń i powinny wylądować w koszu - wyliczała gość Czwórki. - Potem kolej na elektronikę. Zepsute sprzęty można próbować naprawiać, o ile koszt takiego zabiegu nie przekracza wartości tych rzeczy. 

Ola Smorawski poleca układanie rzeczy w szufladach... w pionie. - To podstawa. Dodatkowo wyznaczmy sobie w nich mniejsze przestrzenie regulowanymi przegrodami. Nie trzeba wydawać pieniędzy na specjalne organizery, możemy w tym celu wykorzystać pudełka po butach albo filcowe pojemniki - radziła. 

Sprawdź także: 

O porządek warto zadbać także w kuchni. - Najlepszym sposobem na przechowywanie żywności są specjalne pojemniki. To pozwoli uchronić nasze produkty, m.in. makarony, kasze czy nawet bułkę tartą, przed molami spożywczymi - podkreślała Ola Smorawski. Pojemniki możemy podpisywać dzięki wykonanym domowymi sposobami etykietom. Sztućce i inne drobne gadżety także zasługują na swoje miejsce w naszym mieszkaniu.

Posłuchaj
08:07 czwórka smorawski_PR4_AAC 2023_03_24-08-34-36.mp3 Ola Smorawski zdradza proste i skuteczne sposoby na wiosenne porządki (Pierwsze słyszę/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Ola Smorawski (instagramerka "Organizacja przestrzeni")

Data emisji: 23.03.2023

Godzina emisji: 08.14; 9.15

aw

Czytaj także

Animafest opanowuje Gdańsk. Animacje to nie tylko filmy dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 11:10
Wybrane kina Gdańska od dziś goszczą Międzynarodowy Festiwal Animacji Animafest. To już 7. odsłona tego wydarzenia. W programie stałe punkty, wyczekiwane przez fanów, ale przede wszystkim najnowsze produkcje nagradzane w Sundance, Cannes czy Annecy - największych światowych festiwalach. 
rozwiń zwiń