"Level 8" - wygrasz, jeśli będziesz miał szczęście

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 19:48
Ta gra to klasyczna "karcianka". Jej zasady nie są skomplikowane, ale graczom przyda się trochę szczęścia, bo wiele pozostawiono tu przypadkowi.
Audio
  • Testowanie gry "Level 8" (Czwórka/Czwarty wymiar)
Kuba Marcinowicz i Kamil Jasieński testują Level 8
Kuba Marcinowicz i Kamil Jasieński testują "Level 8"Foto: screen/wideo

/

W "Level 8" może grać od dwóch do sześciu osób powyżej 10. roku życia. - W pudełku znajdziemy 108 kart, na które składa się 6 kompletów kart ponumerowanych od 1 do 18. Mamy także 48 kartoników z poziomami od 1 do 8, w sześciu kolorach - opowiada Andrzej Fibak z wydawnictwa "Piatnik".

Celem gry jest skompletowanie opisanych na kartonikach kombinacji kart. - Każdy z graczy otrzymuje 8 kartoników w jednym kolorze - mówi Fibak. - Rozdaje się po 10 kart, a resztę układamy na stosie. Gracze po kolei wyciągają je ze stosu i odrzucają te, które są im niepotrzebne.

Zobacz więcej: W co warto grać <<<

Gra jest bardzo dynamiczna, ale jak przyznaje nasz dziennikarz Kamil Jasieński, w pewnym momencie mamy ochotę się poddać. - Bywa, że od dłuższego czasu nie możemy ukończyć układu z naszego kartonika... - wyjaśnia.

Jak uważają nasi dziennikarze, w "Level 8" dadzą sie "wciągnąć" zwłaszcza osoby, które nie mają dużego doświadczenia w grach karcianych.

(kd/mm)

Czytaj także

Hazard i blef w grze "Mały Książę. Stwórz mi planetę"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 19:38
Gra polega na tym, żeby zbudować… planetę. Oczywiście każdy z graczy buduje swoją, a do dyspozycji ma szesnaście małych płytek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hockey Spider-Man - dla fanów Cymbergaja

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 20:00
Hockey Spider-Man to właściwie zabawka, a nie typowa gra planszowa – miniaturowa wersja cymbergaja, albo hokeja stołowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Angry Birds" w połączeniu ze "Star Wars"? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 12:00
Oto nie tylko legendarny film "Star Wars" został przetworzony na grę bez prądu, ale także udało się połączyć go z popularną mobilną grą "Angry Birds".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Where’s my water" - planszówka jak aplikacja na smartfona

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 17:00
W tej grze chodzi o to, by… doprowadzić wodę do rur. To kolejna próba przeniesienia gry mobilnej ze smartfonów do świata "bez prądu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"My first Activity" - kalambury dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 12:00
"My first Activity" to kolejna odsłona znanej serii "Activity". Ta wersja przeznaczona jest jednak dla najmłodszych graczy, nawet tych 4-letnich.
rozwiń zwiń