Prawdziwa miłość do motocykli

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 19:22
82-letni Amerykanin Billy Standley został zgodnie ze swoim życzeniem, pochowany wraz z ukochanym motocyklem z 1967 roku.
Audio
  • Niezwykły pogrzeb - Amerykanin pochowany na swoim motocyklu Harley'u-Davidsonie (Czwórka/Czwarty wymiar)
Harley Davidson Electra Glide 1967
Harley Davidson Electra Glide 1967Foto: wikimedia.commons/fot. TR001

- Jak się okazuje prawdziwa miłość do motocykli jest czymś ponadczasowym i nie sprowadza się tylko do życia doczesnego - mówi Szymon Sołtysik, redaktor naczelny Top Gear Polska. - Takie przypadki były znane już wcześniej i są domeną Amerykanów.

Standley’a pochowano więc wraz z ukochanym Harleyem-Davidsonem Electra Glide. Zmarły siedział za kierownicą pojazdu. Rodzina, aby spełnić jego ostatnią wolę  miała niełatwe zadanie. Trzeba było wykupić odpowiednio duże miejsce na cmentarzu i zamówić - zgodnie z ostatnią wolą nieboszczyka - nietypową przezroczystą trumnę, wykonaną z pleksiglasu.

W latach 70. zdarzało się już, że ludzie, przywiązani do swoich środków transportu, życzyli sobie nie rozstawać się z nimi nawet po śmierci. W roku 1977 w amerykańskim Teksasie pewną kobietę pochowano w jej ferrari. - W większości przypadków te pogrzeby to po prostu wielkie spektakle, na które zjeżdżają się ludzie, by zobaczyć jak to w ogóle jest możliwe - mówi Sołtysik w "Czwartym wymiarze". - Wówczas zamiast uroczystości pożegnania mamy show.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamery samochodowe - moda z Rosji podbija Polskę

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 11:30
Najtańsze kosztują niecałe 100 złotych, ale to nie niska cena decyduje o ich popularności. W razie wypadku na drodze nagranie z takiego urządzenia jest dowodem, który pozwoli na szybkie i pewne określenie winnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak długo mogę jechać "na rezerwie"?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 18:36
Gdy w naszym samochodzie zapala się kontrolka, oznaczająca, że kończy się nam benzyna, zamiast wpadać w panikę, po prostu zjeżdżamy do najbliższej stacji benzynowej. Gorzej, gdy w okolicy nie ma takiego miejsca. Jak długo możemy jechać, zanim auto odmówi dalszej współpracy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tankowanie oleju rzepakowego? Lepiej nie ryzykować

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 14:49
Kuchenny olej zamiast ropy w baku samochodu - to zdecydowanie tańsze niż kupowanie oleju napędowego. Właścicielom samochodów z silnikiem Diesla wydawać się może, że to optymalne rozwiązanie, tylko... czy jest legalne i zdrowe dla silnika?
rozwiń zwiń