Wozić się jak Bond

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 08:30
Fani przygód Jamesa Bonda są wstrząśnięci. To reakcja na wiadomość, że znany milioner chce zlicytować auta, które zagrały w filmach o agencie Jej Królewskiej Mości. 59 pojazdów jest na wyciągnięcie reki. Niestety - trzeba kupić je wszystkie.
Audio
  • Poznaj szczegóły aukcji pojazdów należących do Jamesa Bonda (Czwórka/Czwarty wymiar)
Daniel Craig jako James Bond w Skyfall, reż. Sam Mendes
Daniel Craig jako James Bond w "Skyfall", reż. Sam MendesFoto: mat. promocyjne/Forum Film Poland

Trzy lata temu Michael Dezer odkupił od muzeum Jamesa Bonda kilkanaście samochodów, którymi poruszał się najsłynniejszy filmowy agent. Potem sukcesywnie powiększał swoją kolekcję, a teraz postanowił wystawić ją na sprzedaż.

- W zbiorach milionera, który eksponaty odkupował bezpośrednio od producentów filmów, znalazły się oryginalne wehikuły. Stąd też potencjalny nabywca może mieć pewność, że będzie siedział za kierownicą w tym samym miejscu, co Sean Connery, Roger Moore, czy Daniel Craig - mówi dziennikarz motoryzacyjny, Rafał Warecki. - Na liście pojazdów do sprzedaży znajdują się m. in. Alfa Romeo 159 ("Quantum of Solace"), Aston Martin V8 z nartami ("W obliczu śmierci") oraz rosyjski czołg z "Goldeneye".

Uczestniczyć w aukcji może każdy, kto zadeklaruje chęć kupienia wszystkich 59 pojazdów, bo zdaniem jej właściciela: "to najlepsza prywatna kolekcja samochodów Bonda na świecie, która powinna stać w jednym miejscu". Szacowana wartość tego zbioru to sto milionów złotych.

(kul / ac)

Czytaj także

Arnold Schwarzenegger - twardziel i jego wielkie samochody

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 21:21
- Są dwa pojazdy, z którymi związana jest postać Schwarzeneggera: samochód Hummer H1 i motocykl Harley-Davidson Fat Boy, którym aktor jeździł jako Terminator. Oba odpowiadają jego wizerunkowi. Są duże i silne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Remi Gaillard: gwiazda ery YouTube

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 15:30
39-letni figlarz z francuskiego Montpellier Remi Gaillard to jeden z bohaterów współczesnej popkultury. Lada dzień na ekrany kin trafi "What The Fuck?", pełnometrażowy film, w którym gra główną rolę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blue Highway: tylko dobre emocje

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 15:00
7 marca do polskich kin trafi film "Blue Highway". Jesteśmy pierwszym krajem, który zdecydował się na regularną dystrybucję tej niezwykle pozytywnej, dobrze przyjętej produkcji niezależnej.
rozwiń zwiń