Jaś Fasola nie kupi nigdy porsche

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 12:13
Brytyjski aktor Rowan Atkinson znany z roli Jasia Fasoli ma słabość do superszybkich samochodów.
Audio
  • Jakie samochody trzyma w garażu Rowan Atkinson? (Czwarty wymiar/Czwórka)
Rowan Atkinson
Rowan AtkinsonFoto: wikipedia/Glenn Standish

- W kreacji Jasia Fasoli pamiętamy go z występów w złotym mini z czarną maską, który potrafił prowadzić sterując kierowcą za pośrednictwem sznurków. W prywatnej kolekcji bardziej interesuje się samochodami sportowymi. Jest on najsłynniejszym właścicielem McLarena F1 - mówił Szymon Sołtysik, redaktor naczelny Top Gear Polska.

Jak się okazuje Atkinson już w dzieciństwie zdradzał swoje motoryzacyjne pasje. - Gdy miał 9 lat podkradał mamie samochód i jeździł po Londynie - mówiła Ola Jasińska z "Czwórki".

Aktor jest także zapalonym kierowcą wyścigowym. Lubi jeździć autami klasycznymi, na jednym z wyścigów pojawił się za kierownicą BMW 328 z 1939 roku.

W garażu Rowana Atkinson znajduje się wiele szybkich i drogich samochodów, ale jest jeden, który nigdy tam nie zagości. Aktor nie kupi porsche, bo jak sam przyznaje nie chce być utożsamiany z właścicielami tej marki. Według niego posiadacze porsche prowadzą zły styl życia i są bufonami.

A jak świat filmu przenika się z miłością Atkinsona do motoryzacji?. - Są dwa seriale i jeden film, które idealnie zdradzają jego motoryzacyjne pasje. Jednym z nich jest "The Driven Man", opowiadający historię kierowcy ciężarówki, który opowiada napotykanym osobom, jak bardzo kocha samochody - mówił Bartosz Sztybor, krytyk filmowy.

Atkinson ma też parę poważnych wypadków samochodowych na swoim koncie. W sierpniu rok temu stracił panowanie nad McLarenem F1 i uderzył w drzewo. Na szczęście poza urazem barku aktorowi nic się nie stało. - Ten wypadek był za to bardzo kosztowny. Ubezpieczyciel musiał wypłacić aż 900 tys. funtów za naprawę samochodu. Aktor jest chyba jednym z lepszych klientów firm ubezpieczeniowych, bo za ubezpieczenie McLarena F1 płaci co najmniej 60 tys. funtów rocznie - mówił Sołtysik.

(to/pj)

Czytaj także

Jakie samochody kręcą Piotra Adamczyka?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 11:17
Znany aktor pała ogromną miłością do aut zabytkowych, którymi często porusza się na planie serialu "Czas honoru". - Samochody były moją pasją od dziecka - opowiada Adamczyk w "Czwartym wymiarze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jay Z i jego samochody: maybach, bentley i ferrari

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 12:00
O ile legendarny muzyk Snoop Dogg jest tradycjonalistą i preferuje auta stare i klasyczne, o tyle jego kolega po fachu Jay Z, idzie z duchem czasu. Uwielbia nowe, luksusowe samochody, a w swojej kolekcji ma m.in. Bugattiego, którego otrzymał od Beyonce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maybach: powrót legendarnej marki ekskluzywnych samochodów

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 11:13
Maybach, marka ekskluzywnych samochodów, zostanie przywrócona do życia przez niemiecki koncern Daimler produkujący mercedesy.
rozwiń zwiń