Czym są gry paragrafowe?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 19:00
Połączenie gry planszowej i książki, które w latach 80. w Polsce nazywano fantasolo, wraca do łask i zyskuje coraz większą popularność.
Audio
  • Gry paragrafowe to rozrywka dla jednej osoby. Powinna ona lubić gry planszowe oraz książki (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Fragmenty okładki gry Ogień na wodzie
Fragmenty okładki gry "Ogień na wodzie"Foto: mat. promocyjne

Gry paragrafowe to rozrywka dla osób, którą lubią i grać i czytać. Adam Jasofow z replikator.pl mówi o nich: - gry paragrafowe są książką, po której się poruszamy jednoosobowo. Wcielamy się w postać bohatera i przeżywamy jego historię tak, jakbyśmy to my nim byli i prowadzili całą tę opowieśc. Cel jest jeden - dojść do końca.
Sposobów na rozgrywkę i jej szczęśliwe zakończenie jest wiele. - Można odkrywać nowe miejsce, przeżywać kolejne przygody, ale też iść po prostej i w zupełnie nieskomplikowany sposób dotrzeć do celu. Mamy kartę postaci, możemy wybrać uzbrojenie, punkty wytrzymałości, potem zapisujemy na kartce i skaczemy od - do - mówi ekspert "Czwartego Wymiaru".
Misje do zrealizowania mogą być różne, ale najczęściej w grach paragrafowych zahaczają one o tematykę fantasy, mistykę oraz historię.
(ac)

Czytaj także

Ludzie, dla których dźwięk jest najważniejszy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 16:44
Olga Kaniewska i Andrzej Koper opisują świat poprzez dźwięki. Ich zdaniem dźwięk jest bowiem bogatszy niż fotografia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przez żonglerkę do serca

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 10:00
- Żonglowanie pozwala wyróżniać się w tłumie. Można też zaimponować dziewczynie czymś nieszablonowym - mówi w Czwórce Bartek, który rozwija od jakiegoś czasu nietypowe hobby.
rozwiń zwiń