Początek Gamescom 2014 bez rewelacji

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 19:20
Właśnie rozpoczęły się targi Gamescom, jedna z największych światowych imprez poświęcona grom komputerowym. Wydarzenie potrwa do 17 sierpnia, a tym, co w jego trakcie czeka nas najciekawszego rozmawiali Kamil Jasieński i Marcin Kubicki z magazynu "T3".
Audio
  • Firmy Sony i Microsoft nie zachwyciły na targach Gamescom 2014 (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Początek Gamescom 2014 bez rewelacji
Foto: Glow Images/East News

Gamescom 2014 zainaugurowały konferencje dwóch wielkich firm, czyli Microsoftu i Sony. - Microsoft poleciał z grubej rury i zrobił spore wrażenie ilością "ekskluziwów", które mają rządzić na konsoli Xbox1, ale nie tylko. Najważniejszą informacją, która obiegła wczoraj świat, jest to, że prawdopodobnie właśnie "eksluziwem", na pewien okres, będzie kolejna część przygód Lary Croft - zdradził Kubicki. Nowy "Tomb Raider" będzie więc na początku dostępny tylko dla posiadaczy konsoli firmy Microsoft, ale firma nie wykupiła całościowych praw do gry, więc będzie to zapewne ograniczone do kilku miesięcy. Premiera zaplanowana jest na jesień 2015 roku.

Firma Sony swoją ofertą nie zachwyciła. Komentarze dziennikarzy i osób, które widziały prezentację tego giganta, są bardzo oszczędne w pochwały. - A wręcz bywają miażdżące - sprecyzował Kubicki. - Żadnej rewolucji nie ma i w najbliższym czasie nie będzie. Widzimy raczej pewną stagnację, kontynuację znanych i popularnych serii, ale niewiele więcej. I gracze na pewno są tym faktem zawiedzeni - przekonywał stały gość Czwórki.
Więcej o konferencji Gamescom 2014 - w nagraniu "Czwartego Wymiaru".
Cykl "T3 w Czwartym Wymiarze" w każdy czwartek po 17.
ac, pg

Czytaj także

Nowe otwarcie czy koniec PS Vita?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 17:44
7 lutego będzie miała miejsce europejska premiera PS Vita drugiej generacji. Czy to ostatnie tchnienie przenośnych konsol?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czekając na nowego iPhone'a [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 18:19
Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3", oraz Kuba Marcinowicz ponownie zabrali nas do świata nowych technologii. Tym razem ich uwaga skupiła się na nowościach od Apple.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CB radio - długość anteny ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 10:47
Wydawało się, że szczyt popularności CB radia, czyli pasma obywatelskiego, przypadł na lata 90. i z czasem będzie on odchodził od lamusa. Nic bardziej mylnego!
rozwiń zwiń