CB radio - długość anteny ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 10:47
Wydawało się, że szczyt popularności CB radia, czyli pasma obywatelskiego, przypadł na lata 90. i z czasem będzie on odchodził od lamusa. Nic bardziej mylnego!
Audio
  • Kupując zestaw CB radia inwestujemy w antenę i radioodbiornik (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Nadajnik CB radio
Nadajnik CB radioFoto: Benjamin Heinecke / Wikipedia / CC

CB Radio obecnie jest przez kierowców używane najczęściej do informowania o utrudnieniach w ruchu. To najszybszy sposób, żeby dowiedzieć się, gdzie są korki, remonty, ale też gdzie czeka policja i lepiej uważać. - Kupujemy odpowiedni sprzęt, podłączamy mikrofon, potocznie zwany "gruszką", przykręcamy odpowiedni kabelek i możemy już rozmawiać z innymi uczestnikami ruchu. Gdy chcemy coś powiedzieć, wciskamy tylko przycisk, który później puszczamy. To wszystko - opisał w "Czwartym Wymiarze" system działania urządzenia Sylwester Perka z autoradio.pl. Instalacja nie jest więc specjalnie skomplikowana.


PRZECZYTAJ TEŻ: Kampania o "dobrych fotoradarach" za 4 mln zł
Na zestaw składa się radioodbornik i antena, która jest tak naprawdę najważniejsza. - Mamy do wyboru dwa typy mocowań. Jedne na stałe i wtedy nie ma możliwości szybkiego demontażu, ale jest też gwarancja, że nikt nam jej łatwo nie ukradnie. Drugi typ to tymczasowy, magnetyczny - tłumaczył Rafał Warecki, autokult.pl. Ważna informacja - długość anteny ma znaczenie! Najlepiej sprawdzą się takie pomiędzy 1 a 1,5 metra.


Co jeszcze jest nam potrzebne i z jakim wydatkiem należy się liczyć? O tym w nagraniu audycji "Czwarty Wymiar", w którym usłyszycie również kilka praktycznych rad przygotowanych dla nowych użytkowników.


ac, pg

Czytaj także

Renault FT-17 - kultowy... czołg

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 12:30
Na frontach I wojny światowej czołgi pojawiły się dość późno i w śladowej ilości. Francuski Renault FT-17 do regularnej produkcji trafił w 1917 roku. Przez lata służył między innymi w polskiej armii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wybrać właściwą nawigację GPS?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 19:28
Wydawać by się mogło, że współcześnie wakacyjna podróż autem to sama przyjemność. Ilość dostępnych na rynku systemów nawigacji samochodowej GPS, może przyprawić o ból głowy. Szkopuł w tym, że często ta ilość nie idzie w parze z jakością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alkolaser - postrach nietrzeźwych kierowców

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 19:00
Naukowcy z warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej stworzyli alkolaser, czyli urządzenie, które dzięki wiązce laserowej jest w stanie z daleka sprawdzić, czy w samochodach unoszą się opary alkoholu.
rozwiń zwiń