"Crysis 2". Powrót do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 15:00
"Rewelacja! Genialna fabuła, powalająca grafika, a nanokombinezon miażdży wszystko!" – Crysis 2 to powrót do korzeni, to shooter, na którego czekałem od bardzo dawna! – zachwyca się Leszek Smosarski z Electronic Dream. W "Czwartym wymiarze" testujemy grę "Crysis 2".
Audio

Jedną z mocnych stron tej gry, zdaniem Smosarskiego jest fabuła - kontynuacja głównego wątku z części pierwszej, czyli najazdu kosmitów na Ziemię. Druga część przenosi nas do Nowego Yorku, miasta zniszczonego już wojną.  – Fabułą można byłoby zresztą obdzielić ze trzy "shooterki" – opowiada ekspert. – Oprócz kosmitów musimy też stawić czoła żołnierzom organizacji, która chce odzyskać nanokombinezon, dzięki któremu można superwysoko skakać, szybciej biegać, albo stać się niewidzialnym. Przy okazji rozwiązujemy zagadkę tajemniczej zarazy, która dziesiątkuje mieszkańców Nowego Jorku.

Podobnie wysoki poziom prezentuje grafika. – To absolutny majstersztyk! Pierwsza scena, w której oślepia nas słońce, jest absolutnie powalająca! – dzieli się wrażeniami Smosarski. – Przepakowane detalami obiekty, genialne tekstury i fenomenalny wygląd broni. Nanokombinezon miażdży wszystko, co do tej pory widziałem. Zwłaszcza, że to przecież gra multiplatformowa. Chylimy czoła.

Podobnie entuzjastycznie ekspert odniósł się do większości elementów "Crysis 2". – Klimatyczna, budująca napięcie i emocje muzyka – wymienia Smosarski. – Dźwięki broni, umierających przeciwników – to stoi na najwyższym poziomie.

Zdaniem eksperta gra "Crysis 2" to powrót do korzeni. – Kiedyś shootery pozwalały nam wybierać drogę a nie ograniczały się do tunelu, z wyskryptowanymi akcjami, jak np. w "Call of Duty" – tłumaczy Smosarski, który na przejście gry w trybie "normal" potrzebował aż 12 godzin. – Nie 4 czy 5, jak to zwykle bywa – cieszy się ekspert.

Więcej o tym, co zachwyca, a co nudzi, co denerwuje, a co pozytywnie zaskakuje w grze "Crysis 2" dowiesz się, słuchając całej rozmowy z "Czwartego wymiaru".

(kd)

Zobacz więcej na temat: leszek smosarski bieganie
Czytaj także

Testujemy gry: "Captain America" to wcale nie jest "Super Soldier"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2011 19:01
W testach gier na konsolę w "Czwartym wymiarze" nadszedł czas na nowość: "Captain America. Super Soldier". W skrócie? Można grać w 3D – to zaleta, ale główny bohater wygląda "jakby wyszedł z basenu i zapomniał zdjąć czepka" – to jedna z wad.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry "Need for Speed Shift 2" (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 20:00
Tym razem Kuba Marcinowicz wraz z Leszkiem Smosarskim testowali na antenie Czwórki grę wyścigową "Need for Speed Shift 2". Zaleta: ryk silnika. Wada: kiepska fizyka. Ci jeszcze? Sprawdź to!
rozwiń zwiń
Czytaj także

L.A. Noir: Detektyw w mrocznym klimacie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 20:00
Gościem Kuby Marcinowicza w Czwartym Wymiarze jest Grzegorz Broll, który opowiada o grze L.A. Noire. Sprawdźcie, jak w Czwórce oceniamy tę fabularną grę detektywistyczną.
rozwiń zwiń