Weź udział w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2011 19:50
- To dobry temat na grę - mówił w studiu Czwórki twórca gry komputerowej "Uprising 44", która umożliwi nam uczestnictwo w powstańczym zrywie z 1944 roku.
Audio

- Powstanie Warszawskie jest bardzo znanym faktem w historii Polski. Mamy tu ideały i walkę z określonym przeciwnikiem. To jest dobry materiał na grę - opowiadał Michał Dziwniel, pomysłodawca pierwszej polskiej gry inspirowanej wydarzeniami Powstania Warszawskiego.

W "Uprising  44 Powstanie Warszawskie" pokierujemy losami oddziału Cichociemnych - militarnej elity Państwa Podziemnego.

- W grze wcielamy się w dowódcę odziału Cichociemnych, którzy zostają zrzuceni do Warszawy na chwilę przed Powstaniem. Dowodzimy tym oddziałem, obserwując walki trochę z boku, a trochę biorąc w nich udział, do nas jednak przede wszystkim należą specjalne zadania - opowiadał gość "Czwartego wymiaru".

Gra luźno oparta na historii Powstania będzie miała pewne walory edukacyjne - znajdzie się w niej encyklopedia realnych miejsc, wydarzeń i przedmiotów. Wielu z pewnością zmartwi fakt, iż zgodnie z rzeczywistością Powstanie w grze zakończy się upadkiem i jako gracz nie uda nam się odwrócić jego losów...

- Nasze zwycięstwo będzie polegało na czymś zupełnie innym. Jest ono pewnego rodzaju zwycięstwem moralnym jednostki, którą kierujemy - wyjaśniał Dziwniel.

Więcej na temat gry, która na rynku ma się ukazać w drugiej połowie roku 2012, w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Czytaj także

Test Gry: Need For Speed: The Run – dramat!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 13:00
Nasi eksperci nie mieli żadnej litości dla nowej części jednej z najpopularniejszych gier dla maniaków wyścigów samochodowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: Soul Calibur IV – idealna na imprezy

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 19:38
Po serii gier wyścigowych, Leszek Smosarski przyniósł do studia Czwórki znakomitą japońską bijatykę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Test gry: Call Of Duty 3: Modern Warfare – Mega sieka!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 17:26
Nasi czwórkowy testerzy gier wzięli na tapetę trzecią część legendarnej pierwszoosobowej strzelanki z czasów II wojny światowej.
rozwiń zwiń