X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci na twojego smartfona?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 19:29
Eksperci przestrzegają, że w tym roku czeka nas sporo hakerskich ataków na smartfony! - Wirusy służą głównie do tego, by zarobić pieniądze - mówi ekspert Czwórki. - Jak dotąd odnotowano jednostkowe przypadki wirusów, kradnących nasze dane.
Audio

 Jak rozpoznać fałszywe aplikacje, które w rzeczywistości zawirusują nasz sprzęt i jak się przed nim i ustrzec?

Eksperci nie mają wątpliwości, że wzrost popularności Windowsa 7 sprawi, że cyberprzestępcy wezmą na cel użytkowników właśnie tego systemu. Stąd w 2012 roku można spodziewać się nowych zagrożeń, które będą atakować systemy Windows 7, również te 64-bitowe. Najgroźniejsze są aplikacje, które instalujemy, by personalizować nasze telefony, a które w rzeczywistości mogą okazać się zwykłymi wirusami. – Zdarzają się, rzadkie oczywiście, aplikacje, które udają programy, a tak naprawdę wysyłają sms-y na numery Premium – opowiada Maciej Gajewski z serwisu Chip.pl. – Nabijając nam w ten sposób wielkie rachunki.

fot.
fot. Bartosz Bajerski

W naszych smartfonach często, oprócz zwykłych numerów telefonów znajomych, trzymamy ważne służbowe dane. Tymczasem technologia wciąż jest niedoskonała na tyle, że hakerzy bez problemów właściwie mogą się do tych danych dobrać. – Są różne luki w zabezpieczeniach – opowiada Gajewski. – Oczywiście producenci na bieżąco starają się je łatać, ale zagrożenie istnieje, a hakerzy coraz bardziej zaczynają się interesować smartfonami.

Wszystkie duże platformy, typu Android czy Windows swoje aplikacje oferują w specjalnych sklepach. Wydawać by się więc mogło, że poważni producenci potrafią zadbać o nasze bezpieczeństwo. – Akurat Windows Phone, czy IOS są względnie bezpieczne, bo zanim aplikacje tam trafią, są sprawdzane – mówi Gajewski. – W Android market proces certyfikacji przebiega nieco inaczej, a swoboda jest większa. Każdy programista może wrzucić "co chce", a dopiero po doniesieniach użytkowników, że aplikacja jest wirusem, właściciel, czyli Google, szybko ją usuwa.

Więcej na temat mobilnych zagrożeń dowiesz się, słuchając całej rozmowy w „Czwartym wymiarze”.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybraliśmy technologiczne przeboje roku!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2011 18:00
Podczas uroczystej gali Kuba Marcinowicz i Kamil Jasieński wręczyli statuetki dla zwycięzców plebiscytu Technologiczne podsumowanie 2011 roku "Czwartego Wymiaru".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największe wpadki technologiczne 2011roku!

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 18:59
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych rzeczy. Nie wszystkie są doskonałe. Przedstawiamy największe wpadki technologiczne w świecie IT, telefonii i motoryzacji.
rozwiń zwiń