Polskie Radio
Section05
deweloper

"Za dużo tych pożarów". Kacper Płażyński alarmuje do prezydentów miast ws. dewelopera ROBYG

"Pamiętacie zeszłoroczny pożar na terenie Gedanii? Kolejna nieruchomość należąca do dewelopera ROBYG, tym razem w Nowym Porcie, zajęła się ogniem" - napisał na Twitterze poseł PiS Kacper Płażyński. Wskazał również, że przypadków pożarów jest zdecydowanie za dużo. Zwrócił się do prezydentów Gdańska, Wrocławia, Warszawy i Poznania o poszerzenie informacji o inwestycjach tego dewelopera.
Zobacz więcej na temat:  pożar POLSKA Warszawa Gdańsk Kacper Płażyński deweloper społeczeństwo

Deweloperzy obawiają się wzrostu kosztów inwestycji. Ministerstwo Klimatu uspokaja i przedstawia wyliczenia

Wzrost kosztu mocy przyłączeniowej w niewielkim stopniu wpłynie na cenę mieszkań. Przykładowo dla bloku ze 100 mieszkaniami i 50 punktami ładowania dla elektryków spowoduje, że cena jednego mieszkania zwiększy się o niewiele ponad 100 zł - podkreśla resort klimatu i środowiska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkania deweloper cena energia elektryczna elektromobilność infrastruktura

"Rynkowa euforia inwestycyjna". Analitycy o danych GUS nt. sytuacji na rynku mieszkań

Opublikowane ostatnie dane Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) z sektora budownictwa mieszkaniowego za pierwszy kwartał tego roku są bardzo optymistyczne i wskazują na rynkową euforię inwestycyjną - ocenia portal RynekPierwotny.pl. Dodano, że statystyki dla budownictwa mieszkaniowego są coraz lepsze i to pomimo trwającej pandemii.
Zobacz więcej na temat:  budownictwo GOSPODARKA inwestycje deweloper mieszkanie rynek gus

Rynek deweloperski zaskakuje. Jak małe może być mieszkanie?

Nowe budownictwo coraz częściej zaskakuje. W nowopowstałych budynkach kupić można coraz mniejsze lokale. Wiele z nich to tzw. mikroapartamenty, czyli niewielka powierzchnia podzielona na kilka małych pokoi. Ile pomieszczeń można zmieścić na 54 metrach kwadratowych? Jaki metraż ma jedno z najmniejszych mieszkań dostępnych na rynku? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA nieruchomości mieszkania deweloper Łukasz Ciechański

Złudna sielanka przedmieść

- Nasz sposób zamieszkiwania łączy się z mechanizmami globalnymi, państwowymi, czy wreszcie regionalnymi na poziomie organizacji przestrzeni, mechanizmów finansowych i systemu planowania. To wszystko konstruuje precyzyjny model, w którym wydaje nam się, że podążamy za swoim idealnym miejscem zamieszkania - mówiła w Dwójce Dorota Leśniak-Rychlak, autorka książki "Jesteśmy wreszcie we własnym domu".
Zobacz więcej na temat:  nieruchomości Dwójka mieszkanie deweloper transformacja ustrojowa STYL ŻYCIA