Polskie Radio
Section05
samsung

Zamiana na pozycji lidera. Apple wyprzedził Samsunga w sprzedaży smartfonów

W 2023 r. firma Apple po raz pierwszy od 12 lat wyprzedziła Samsunga pod względem liczby sprzedanych smartfonów na całym świecie. Jej udział w globalnej sprzedaży tych urządzeń wyniósł 20,1 proc. - wynika z raportu opublikowanego przez International Data Corporation, firmę zajmującą się m.in. badaniami rynku elektronicznego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT smartfony Apple samsung sprzedaż badania rynku

BGK i koreańskie banki będą współpracować w zakresie rozwoju infrastruktury, przemysłu i energetyki odnawialnej

Zobowiązanie do strategicznej współpracy i rozwoju możliwości biznesowych ws. m.in. infrastruktury i energetyki odnawialnej zakłada memorandum podpisane przez Bank Gospodarstwa Krajowego z partnerami z Kolei Południowej - podał BGK. Ma ono też promować inwestycje zagraniczne i wymianę handlową.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA polityka Korea Południowa inwestycje zagraniczne BGK hyundai samsung

Globalne ambicje Korei Płd. W Polsce są i będą realizowane ogromne inwestycje

Zakup czołgów, armatohaubic oraz trzech eskadr samolotów z Korei Południowej może kosztować Polskę nawet 65 mld zł. To jednak nie koniec, bo Azjaci chcą również aktywnie uczestniczyć w rozwoju polskiego programu energetyki jądrowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samsung Korea Południowa inwestycje zagraniczne inwestycje POLSKA Polska w Unii Europejskiej elektrownia atomowa wojsko Wojsko Polskie Dolny Śląsk