Patenty na lato w "Czwartym Wymiarze"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 12:32
Kto odpoczywa latem, ten odpoczywa... My zakasujemy rękawy, żeby na pogodę i niepogodę zaserwować Wam najciekawsze tematy ze świata nowych technologii.

Od początku lipca w "Czwartym Wymiarze" zaroi się od nowych cykli poświęconych technologiom, z którymi będziecie mogli się zetknąć w wakacje, które będziecie mogli przetestować na własnej skórze, a także z takimi, które po prostu ciągle pojawiają się wokół nas.

Zaczynamy od poniedziałkowego cyklu o ubraniach technologicznych, przygotowywanego przez Michała Matusa. Jak nowe technologie wykorzystywane są w okryciach wierzchnich? Jak wybrać ubrania na żagle, wojskowe, oddychające, buty, które wpływają na naszą figurę itp. O tym na początek tygodnia.
We wtorki natomiast zaskakujemy dwoma nowymi cyklami. Najpierw Kamil Jasieński zaprosi na cykl, w którym przyjrzymy się konsolom do gier, z których korzystaliśmy i korzystamy. Sprawdzimy wersje stacjonarne i przenośne. Na czym polega ich fenomen, czemu zawdzięczały ogromną sprzedaż, albo dlaczego nie przyjęły sie na rynku, czym zostały wyparte i czy dzisiaj są dostępne? Na deser Radomir Wit w cyklu "gotowi na wszystko" przedstawi ekstremalne gadżet. Zaprezentujemy gadżety, które można używać w wodzie, po których można jeździć samochodem i nic się z nimi nie dzieje, np. aparat fotograficzny, laptop.

Środa w "Czwartym Wymiarze" to czas Oli Jasińskiej i jej cyklu logach samochodowych. Jak powstawały? Jak ewoluowały? Skąd pomysł na taki, a nie inny znaczek? Sprawdzi nasza Reporterka! To jednak nie wszystko! Nieco później Radomir Wit przedstawi cykl "Krezusi nowych technologii". Zazwyczaj zaczynali od zera, dzisiaj są milionerami, a nawet miliarderami. Twórcy nowych technologii, komputerów, telefonów, czy wynalazków, które zmieniły nasze życie. Kim są, jak zaczynali, jak dzisiaj żyją i co stworzyli? Ile jest takich przypadków w Polsce, a ile za granicą? Bądźcie z nami!

Czwartkowa audycja będzie mocno naszpikowana nowymi technologiami! Zaczniemy od miejsc w Polsce naszpikowanych technologiami. Radomir Wit odwiedzi miejsca w Polsce, które warto zobaczyć podczas wakacji, a które są naszpikowane nowymi technologiami, np. tama, reaktor jądrowy, teleskop. Następnie Michał Matus weźmie udział w "zabawach z nowymi technologiami", czyli pokaże zabawy, które wykorzystują nowoczesny sprzęt. Na deser zapraszamy na cykl Oli Jasińskiej "od pomysłu przez projekt do wykonania", a więc rzeczy, których używamy na co dzień. Kto jest wynalazł, zarobił na nich miliony i jak dzisiaj wygląda ich produkcja? Odpowiedzi tylko w "Czwartym Wymiarze"!

A tuż przed weekendem, w piątek Michał Matus zbada nowe technologie w służbach: straży miejskiej, pożarnej, policji, na lotnisku itp. Później Ola Jasińska wybierze się do parków rozrywki i podpowie, jakie atrakcje czekają na nas w parkach rozrywki na świecie, technologie jakie tam są wykorzystywane. 

Zapraszamy na "Czwarty wymiar". Od poniedziałku do piątku, od godziny 16. do 19.