Test gry: "Kolejka - Ogonek" - jeszcze więcej PRLu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 19:00
W "Rozgrywce" testowaliśmy dodatek do najgłośniejszej polskiej gry planszowej ostatnich lat.
Audio

„Ogonek” to rozszerzenie do gry "Kolejka", o której Wam opowiadaliśmy w ostatnim odcinku "Rozgrywki". Przypomnijmy, że w grze przenosimy się w czasy PRL-u, a naszym zadaniem jest wyprawa na zakupy, co w tamtych czasach nie należało do najłatwiejszych przedsięwzięć: towarów było mało, chętnych do zakupu wielu, stąd przed sklepami tworzyły się tytułowe kolejki.

Rozszerzenie gry wydanej przez IPN, uznanej w Polsce za grę roku 2012, wprowadza do rozgrywki nowe kolejkowe emocje. W pudełku znajdziemy pionki dla szóstego gracza. Poza tym nowe karty towarów, nowe karty dostaw i nowe listy zakupów.

- Oprócz tego mamy kary "Trybyny Ludu", czyli codzienne doniesienia, które zmieniają nam sytuację na planszy takie jak np. "godzina milicyjna", czy "inspekcja robotniczo-chłopska" - opowiadał w Czwórce autor gry, Karol Madaj z IPN.

Jeśli wrażeń będzie zbyt mało – karty pola do popisu pozwolą na wprowadzenie do gry własnych wydarzeń i kolejkowych forteli.

Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: gra rozrywka POLSKA

Czytaj także

Test gry "Jishaku": przyciąga jak magnes

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 19:28
To wyjątkowa gra, która miała u nas swoją polską premierę. Oparta jest na prostym, ale niesamowitym pomyśle i dzięki temu baaardzo wciąga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test gry: "Scrabble Deluxe" - wersja królewska

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 19:26
Jeśli wciąż nie możesz oderwać się od gry Scrabble to wersja Deluxe jest dla Ciebie. Jej projektanci zadbali o ładny wygląd i kilka udogodnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test gry: "Kolejka" - wersja międzynarodowa

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 17:00
Ta gra otrzymała tytuł gry roku 2012. Kuba Marcinowicz przyznaje, że to najładniej wykonana gra jaką widział ostatnio.
rozwiń zwiń