"Portret pamięciowy": ile zdążysz zapamiętać w pół minuty?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 10:33
To gra dla kilku graczy, wymagająca znakomitej pamięci, oraz umiejętności… rysowania.
Audio

Każdy z graczy dostaje kartę z postacią. Zapamiętać trzeba jak najwięcej elementów: głowę, ocz, nos, uszy, usta i dodatki, czyli np. muchę, albo czapkę. Za każdą dobrze przerysowany z pamięci element przysługuje graczowi jeden punkt. Dodatkowo ten, kto pierwszy skończy rysować otrzymuje jeden punkt bonusowy.

I choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, żeto gra dla dzieci, okazuje się, że nawet najbardziej wytrawni gracze mogą się przy niej świetnie bawić.

Więcej gier planszowych znajdziesz w boksie: W co warto grać <<<

- Nie mam kompletnie talentu do rysowania - mówi Paweł Ostrowski, fan gier. – A w tej grze trzeba przenieść na papier mnóstwo elementów. Dlatego, jak porównuje się później, kto, co i jak narysował, jest naprawdę zabawnie.

Podstawowy wariant gry pozwala nam patrzeć na naszą postać przez trzydzieści sekund. Dlatego starsi gracze nie będą mieli problemu z zapamiętaniem kolejnych elementów.

Dowiedz się więcej o grze, słuchając rozmowy z audycji "Czwarty wymiar", a także obejrzyj zmagania naszych dziennikarzy ze studia Czwórki, po kliknięciu w załączony plik wideo.

Kuba
Kuba Marcinowicz i Kamil Jasieński testują "Portret pamięciowy"

(kd)

Czytaj także

"Sabotażysta - Rozszerzenie": więcej możliwości, dłuższa zabawa

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 15:27
To kolejna edycja gry "Sabotażysta" - rozszerzenie. Mamy tu bardziej skomplikowane, choć wciąż intuicyjne, zasady, ale za to dłuższą i ciekawszą rozgrywkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Boggle Flash": alternatywa dla Scrabble

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 19:20
Jak zapewniają eksperci Czwórki, dzięki tej grze miło spędzimy czas zarówno na wakacjach, jak i na zwykłym, miejskim pikniku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zgadnij, kto to": gra dla przyszłych detektywów

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 16:30
Każdy z graczy wybiera sobie jednego bohatera na swojej planszy, a pozostali muszą zgadnąć, kto kogo wybrał.
rozwiń zwiń