Ożywiony obraz rozszerza naszą rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 18:40
Wybierasz się do miasta, którego nie znasz? W zwiedzaniu pomoże ci supernowoczesna technologia Augmented Reality, której tajniki odsłoniliśmy w "Czwartym Wymiarze".
Audio
  • O ożywionych obrazach i technice Augmented Reality opowiada gość "Czwartego wymiaru"
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

 - Rzeczywistość rozszerzona polega na tym, że ożywiamy obraz. Dodajemy wartość temu, co statyczne - tłumaczy specjalista IT, Kasia Bednarska. - Może to być plakat, reklama na samochodzie, na przystankach. Generalnie rzecz biorąc wszystko to, co mamy w bliskiej odległości. Mniej więcej na wyciągnięcie ręki. Do tego służy nam telefon komórkowy albo tablet i specjalna aplikacja.

Augmented Reality zaciera granice między tym, co użytkownik widzi, a treścią jakiej dostarcza mu technologia. Poszerzona rzeczywistość polega na nakładaniu wirtualnych informacji lub obrazów na realne obiekty. Bywa, że jest ona mylona z rzeczywistością wirtualną, gdzie wszystko co obserwuje użytkownik jest generowane komputerowo. Elementy wirtualne, które nakładane są na rzeczywisty obraz, pokazywane są za pomocą różnych wyświetlaczy (np.: smartfonów, tabletów).
 - Dzięki niej możemy dowiedzieć się więcej o produkcie, usłudze, czy też miejscu, w którym jesteśmy - wyjaśnia dalej gość "Czwartego wymiaru". - Mamy okazję obejrzeć dedykowane mu wizualizacje, filmy video. Ta technologia sprawia, że możemy zebrać dużo więcej informacji niż oferuje nam standardowa reklama.
Więcej o Augmented Reality dowiesz się z nagrania dołączonego do artykułu. Posłuchaj jakie testy wykonali w studiu: Kasia Bednarska - dyrektor agencji marketingu mobilnego oraz prowadzący audycję, Kuba Marcinowicz.  
kul 

 


Czytaj także

Nudzą cię kąpiele w wannie? Weź prysznic z tv i mp3

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 18:18
Zajmuje mniej miejsca i zużywa mniej wody. Na dodatek czasami wyglądem przypomina statek kosmiczny. Nowoczesne kabiny prysznicowe zdobywają serca projektantów wnętrz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pierwsza kuloodporna kamizelka była z jedwabiu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 10:00
Jan Szczepanik i Kazimierz Żegleń wpisali się w historię za sprawą kuloodpornej kamizelki. Prototyp utkany był z jedwabiu, a mimo to była na tyle wytrzymały, że powstrzymywał pociski z używanej wówczas broni, chronił też przed ostrzem sztyletu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kosmiczna aplikacja NASA. Zobacz więcej niż inni

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 19:36
To prawdziwa gratka dla miłośników kosmosu! W aplikacji NASA na Androida znajdziemy między innymi szczegółowe opisy kolejnych misji kosmicznych, a także mnóstwo zdjęć i filmów.
rozwiń zwiń