rozGRYwka: "Kiki Ricky", czyli wojna w kurniku

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 12:00
Zamiast pionków - kury, a na kostce zamiast oczek mamy obrazki z nakryciami głowy. Dziś w rozGRYwce testujemy "Kiki Ricky", w której gracz musi być bardzo ostrożny, bo kogut... potrafi rzucać jajkami.
Audio
gra zręcznościowa Kiki Ricky
gra zręcznościowa Kiki RickyFoto: mat. promocyjne

Kogut zakradł się do stodoły, usadowił na środku gniazda i teraz rzuca w dodatku jajkami! Której z odważnych kur uda się jako pierwszej dotrzeć do gniazda i przepędzić koguta? W roli kur występują gracze, a zwycięża ten, kto jako pierwszy dotrze do celu i przepędzi intruza.

Fani gier są zgodni, że "Kiki Ricky" dostarcza dużo dobrej zabawy, jest dynamiczna, pięknie wydana i spełnia swoją funkcję jako gra zręcznościowa, bo rozwija u najmłodszych koordynację oraz refleks.

 - Ta gra ma wiele fajnych patentów i jest sprytniejsza niż na początku mi się wydawało - mówi Maciek Kasprzyk, fan gier. - Element nieprzewidywalności zapewnia jajko, bo nigdy nie wiadomo w jaką stronę się potoczy i w którą kurę trafi. Na uznanie zasługują też zmyślnie zaprojektowane kostki, które dodają pikanterii każdej rozgrywce.

Wiecej gier planszowych znajdziesz w boksie: W co warto grać > > >

"Kiki Ricky" przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, ale dorośli też nie będa się nudzić. Żeby się o tym przekonać wystarczy posłuchać nagrania oraz obejrzeć wideo z "Czwartego wymiaru".

rozGRYwka:
rozGRYwka: "Kiki Ricky"

kul

Czytaj także

"Teomachia": zostań swoim własnym bogiem

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 19:31
W tej grze każdy z graczy wciela się w jednego z bogów, występujących w jednej z mitologii - od celtyckiej po grecką. Naszych wyznawców przedstawiają żetony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tik Tak Bum" - zgadnij, zanim bomba wybuchnie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 16:43
Tykająca bomba, superszybkie kojarzenie obrazów i słów – to czeka chętnych, by zmierzyć się w grze "Tik Tak Bum" w wersji "Junior".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vulcania. Wybierz się w podróż do wnętrza Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 18:50
Vulcania to nie muzeum, tylko jedyne miejsce w Europie, gdzie można z bliska przyjrzeć się narodzinom i życiu wulkanów. To także wyjątkowy park rozrywki, który powstał na terenie wygasłego pasma wulkanicznego Chaîne des Puys w Masywie Centralnym we Francji.
rozwiń zwiń