"Teomachia": zostań swoim własnym bogiem

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 19:31
W tej grze każdy z graczy wciela się w jednego z bogów, występujących w jednej z mitologii - od celtyckiej po grecką. Naszych wyznawców przedstawiają żetony.
Audio

"Teomachia" to gra karciana, choć dość duże pudełko może mylić. Nie ma w nim planszy, a oprócz kart znajdziemy tam jeszcze specjalne żetony. – To jeden z tych tytułów, w które dobrze gra się, jeśli już mamy pewne obycie z grami karcianymi, bądź planszowymi – mówi Michał Sieńko z Fabryki Gier Historycznych. – Jednak zasady są na tyle proste, że gdy wytłumaczyliśmy je 10-latkom, bez problemu sobie poradzili.

Choć zasady gry są proste, dają graczom mnóstwo możliwości manewru. – Dzięki temu powtarzalność gry jest bardzo niska i zanim dojdzie do drugiej, podobnej partii, trzeba właściwie rozegrać setki rozdań – mówi Sieńko.

Zobacz testy gier konsolowych!

W tej grze obowiązuje mechanizm licytacyjny, jaki znamy z popularnego Pokera. Wykładamy trzy karty, następuje  licytacja (należy dodać, że licytujemy naszymi... wyznawcami), potem kolejna karta, po której jest licytacja, potem znowu, a ostatecznie następuje bitwa, w której bogowie walczą o władzę nad światem. 

Kamil
Kamil Jasieński i Kuba Marcinowicz grają w "Teomachię"/screen wideo

Dowiedz się więcej o grze, jej zasadach i o tym, jak wygrać w świecie "Teomachii", słuchając nagrania "rozGRYwki" ze studia Czwórki, bądź oglądając zmagania naszych reporterów na wideo.

(kd)

Czytaj także

Autor "Pędzących żółwi" i jego przepis na mistrzowskie planszówki

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 23:00
- Musisz być artystą, musisz być w stanie opuścić ten świat i myśleć w zupełnie nowy innowacyjny sposób – mówi Knizia w rozmowie z Czwórką. – Musisz zwolnić tempo życia na chwilę i pozwolić, by pojawiła się inspiracja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawiam, że ludzie zwracają uwagę na gry"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 13:05
Twórca oprawy graficznej do takich planszówek jak "Mafia", "Kraby", czy "Superfarmer" opowiedział w Czwórce o pracy rysownika.
rozwiń zwiń