Poznań Media Expo: "Cyfrowa Polska dla Wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 12:00
Media Expo to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza najważniejszych spotkań sektora mediów elektronicznych w Polsce. Tegoroczna jubileuszowa edycja najważniejszych targów telewizyjnych w Polsce rozpoczęła się w piątek i potrwa do niedzieli, a jej hasło brzmi "Cyfrowa Polska dla Wszystkich".
Audio
  • Kuba Marcinowicz na Media Expo w Poznaniu - część 1(Czwarty wymiar/Czwórka)
  • Kuba Marcinowicz na Media Expo w Poznaniu - część 2 (Czwarty wymiar/Czwórka)
Poznań Media Expo: Cyfrowa Polska dla Wszystkich
Foto: Glow Images/East News

- Hasło tegorocznej imprezy obejmuje wiele procesów zarówno w sferze nadawania telewizyjnego, jak i pakietu usług dla użytkowników - tłumaczy Jan Dworak, przewodniczący KRRiT. - Są wśród nich usługi administracyjne, szerszy dostęp do wiedzy oraz do internetu.

Poznań Media Expo, obok ważnej dyskusji merytorycznej, to także wystawa sprzętu: szerokiego zakresu urządzeń do odbioru telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T, a także DVB-S oraz rozwiązań CATV. Z pewnością nie zabraknie ekspozycji nowoczesnych rozwiązań wykorzystujących sieć internetową, takich jak SmartTV czy HbbTV oraz cyfrowych radioodbiorników, zwiastujących nadejście standardu DAB.

- Radia cyfrowe to są nowe odbiorniki hybrydowe, które odbierają fale FM jak i częstotliwości cyfrowe - opowiada Paweł Mathia, Główny Inżynier Polskiego Radia. - Oferta rynkowa obejmuje już kilkaset modeli, więc problem z brakiem dostępu do takich urządzeń już praktycznie nie istnieje. A ceny zaczynają się od około 30-40 euro.

W tym roku projekt Media Expo jest ponownie organizowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz EmiTel, patronat technologiczny nad nim objęła Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej.

Relacje z konferencji znajdziesz w plikach dołączonych do artykułu oraz w "Czwartym wymiarze", od poniedziałku, zawsze po 16.00.

kul

Czytaj także

Czy żyjemy w świecie hologramów?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 12:00
Dzięki hologramom na trasie koncertowej Madonny występował Justin Timberlake, na scenie obok Snoop Dogga pojawił się Tupac, a Mariah Carey zaśpiewała w Krakowie. Kto jeszcze korzysta z tej technologii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vulcania. Wybierz się w podróż do wnętrza Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 18:50
Vulcania to nie muzeum, tylko jedyne miejsce w Europie, gdzie można z bliska przyjrzeć się narodzinom i życiu wulkanów. To także wyjątkowy park rozrywki, który powstał na terenie wygasłego pasma wulkanicznego Chaîne des Puys w Masywie Centralnym we Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stwórz soundtrack swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 07:15
Jeśli lubisz dzielić się muzyką i szukasz bratniej duszy o podobnych zainteresowaniach, mieszkającej w Twojej okolicy, ta aplikacja rozwiąże wszystkie problemy. Sprawdź do czego służy i jak działa SoundTracking.
rozwiń zwiń