Wkrótce zrobisz przelew na numer telefonu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 17:30
Jest szansa, że w niedalekiej przyszłości, żeby zrobić przelew wystarczy numer telefonu właściciela konta. O innowacyjnym pomyśle Krajowej Izby Rozliczeniowej opowiedzieliśmy w "Czwartym wymiarze".
Audio
  • Wiceprezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej Michał Szymański opowiada o innowacyjnym pomyśle w bankowości mobilnej (Czwarty wymiar/Czwórka)
Wkrótce zrobisz przelew na numer telefonu
Foto: Glow Images/East News

Krajowa Izba Rozliczeniowa, obsługująca dziś system rozliczeń międzybankowych Elixir, zapowiada wprowadzenie nowej usługi. Do zlecenia przelewu nie będzie potrzebna znajomość numeru rachunku bankowego odbiorcy, wystarczy podanie numeru telefonu lub adresu e-mail.

 - Ma to być część funkcjonalności bankowości mobilnych - tłumaczy wiceprezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej, Michał Szymański. - Oczywiście zadbamy o bezpieczeństwo takich transakcji. Klient przed wysłaniem przelewu będzie miał możliwość zobaczenia pełnych danych beneficjenta. natomiast osoba, której te dane dotyczą będzie miała nad nimi pełną kontrolę i będzie musiała zgodzić się na przyjęcie należności wysłanej tą drogą.

Usługa przygotowywana przez KIR ma przypominać książkę adresową, w której do numeru rachunku bankowego przypisany będzie np. numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Więcej na ten temat dowiesz się słuchając nagrania z "Czwartego wymiaru".

kul

Czytaj także

Archiwum Polskiego Radia: w mennicy pieniądze myje się w myjce

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 11:40
W 1766 roku królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu zamarzyła się firma, która będzie bić najpiękniejsze monety na Starym Kontynencie. Dziś Mennica Państwowa to firma z 247–letnią tradycją, której dzieje w Archiwum Polskiego Radia prześledził Dominik Olędzki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stwórz soundtrack swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 07:15
Jeśli lubisz dzielić się muzyką i szukasz bratniej duszy o podobnych zainteresowaniach, mieszkającej w Twojej okolicy, ta aplikacja rozwiąże wszystkie problemy. Sprawdź do czego służy i jak działa SoundTracking.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wylewanie złych emocji w sieci jest jak gaszenie pożaru benzyną

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 17:45
Naukowcy już dawno udowodnili, że internet uwydatnia agresję bardziej niż cokolwiek innego. Teraz postanowili sprawdzić czy gniewne posty rozładowują czy raczej potęgują złość.
rozwiń zwiń