Wylewanie złych emocji w sieci jest jak gaszenie pożaru benzyną

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 17:45
Naukowcy już dawno udowodnili, że internet uwydatnia agresję bardziej niż cokolwiek innego. Teraz postanowili sprawdzić czy gniewne posty rozładowują czy raczej potęgują złość.
Każdy kto publikuje treści w internecie prędzej czy później spotka się z przejawami tzw. hejtu.
Każdy kto publikuje treści w internecie prędzej czy później spotka się z przejawami tzw. hejtu.Foto: Glow Images/East News

- Eksperyment przeprowadzony przez Ryana Martina z University of Wisconsin-Green Bay dotyczył zamieszczania bardziej agresywnych postów na portalach w sieci - tłumaczy Agnieszka Borowska. - Badania polegały na przeprowadzeniu trzech studium: najpierw eksperci wybrali popularne witryny, potem do badania zaprosili studentów, na koniec ocenili ich reakcje.

Sondaż miał pomóc w ocenie nasilenia odczuwanego przez internautów gniewu. Analizowano także, jak badani go wyrażają i jakie są tego ewentualne konsekwencje.

- Okazuje się, że zawierające negatywne emocje posty eskalują złość u innych użytkowników sieci - mówi psychoterapeutka. - Zaś ich autorom przynoszą zaledwie chwilową ulgę.

Więcej o eksperymencie i jego wynikach dowiesz się słuchając nagrania z "Czwartego wymiaru".

kul

Czytaj także

Hacker nie włamuje się do systemu – on go ulepsza

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 09:00
Miejsca zwane "Hackerspace" można znaleźć na całym świecie, a powstały… wcześniej niż komputery. O założonej w Krakowie Fundacji Hackerspace i o tym, kim właściwie jest haker opowiadają na antenie Czwórki Maria Skrzypek i Mirosław Woźniak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Google Glass: okulary nowej ery

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 18:00
"Można nagrywać i dokumentować życie z prawdziwej, naturalnej perspektywy" - w ten sposób swój wynalazek zachwalają specjaliści z Google.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poznań Media Expo: "Cyfrowa Polska dla Wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 12:00
Media Expo to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza najważniejszych spotkań sektora mediów elektronicznych w Polsce. Tegoroczna jubileuszowa edycja najważniejszych targów telewizyjnych w Polsce rozpoczęła się w piątek i potrwa do niedzieli, a jej hasło brzmi "Cyfrowa Polska dla Wszystkich".
rozwiń zwiń