Elvis Presley i samochody, które musiał mieć

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 10:42
- Elvis Presley był mentalnie typowym Amerykaninem zakochanym w samochodach. Uważał, że samochód jest czymś nierozłącznym z życiem każdego człowieka. Jest tym, czym dla nas prawdopodobnie jest szczoteczka do zębów - mówił Tomasz Szczerbicki w "Czwartm wymiarze".
Audio
  • O motoryzacyjnej pasji Elvisa Presleya mówi Tomasz Szczerbicki (Czwórka/ Czwarty wymiar).
Elvis Presley i samochody, które musiał mieć
Foto: That Hartford Guy/ Flickr

W Ameryce każdy ma samochód. Elvis Presley miał całą kolekcję. Legenda głosi, że potrafił jednego dnia kupić ich kilkanaście, ale prawdopodobnie realny rekord to "tylko” cztery.
- Uważał, że nie kochać samochodu, to tak, jak nie kochać kobiety. Zdarzają się zboczenia w granicach 1-2% - mówił Tomasz Szczerbicki, dziennikarz motoryzacyjny.
Elvis kochał kobiety i samochody. Dlatego w jego garażu były uwielbiane przez niego cadillaci, rolls royce’y, lincolny i Mercedes 600, który w latach 60. i 70. uchodził za najbardziej ekskluzywny samochód swiata.
W garażu stały też sportowe samochody takie jak BMW 507 Roudster, Ford Thunderbird czy De Tomaso Pantera. I ciekawostka - mały Messerschmidt, samolot, który kupił podczas służby wojskowej w Europie. - To był twór lat kryzowych. Miał kabinę postawiona na kołach. Taki niespotykany pojazd do jeżdżenia w formie samolotowej - tłumaczy Tomasz Szczerbicki.
Był też właścicielem kilku samolotów. I sprawcą dwóch śmiertelnych wypadków na drodze, za które nie pociągnięto go do odpowiedzialności karnej. Bo Elvis po prostu był królem.

jl

Czytaj także

Typy polskich kierowców. Sprawdź, do której grupy należysz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 18:40
Władczy, pobłażliwy, postępowy i agresywny - to cztery rodzaje mężczyzn, których spotkać można na polskich drogach. A ty, do której grupy się zaliczasz?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmowa gwiazda wśród camperów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 15:00
Jak wygląda profesjonalny filmowy camper? Sprawdzimy to w piątkowym "Czwartym wymiarze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rolkarze kontra rowerzyści i piesi – odwieczni wrogowie na drogach?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 12:00
Na polskich ulicach coraz częściej, obok kierowców samochodów i rowerzystów, zobaczyć można rolkarzy. – Kompletnie nie przejmują się pieszymi w parkach i na chodnikach – skarżą się słuchacze Czwórki.
rozwiń zwiń