Tour de Pologne. Tomasz Zimoch: pogoda nie rozpieszczała kolarzy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 18:48
Norwego Thor Hushovd wygrał trzeci etap 70. Tour de Pologne, jednak w klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Polak Tomasz Majka. Jak relacjonował Tomasz Zimoch, dziennikarz Polskiego Radia, pogoda nie ułatwiała zadania kolarzom.
  • 70. Tour de Pologne - relacja Tomasza Zimocha z trasy polskiego etapu wyścigu (Czwarty wymiar/Czwórka)
  • 70. Tour de Pologne: relacja Tomasza Zimocha z finiszu w III etapie wyścigu (Czwarty wymiar/Czwórka)
Tour de Pologne 2011 w Warszawie
Tour de Pologne 2011 w WarszawieFoto: wikipedia.org/Patryk Korzeniecki

Zakończył się włoski etap wyścigu Tour de Pologne, i kolarze wyjechali już na polskie drogi. Pierwszego dnia pokonali odcinek Kraków-Rzeszów, a w sumie w naszym kraju ich trasa to 226 kilometrów. Ostatecznie trzeci etap wyścigu Tour de Pologne wygrał Norweg Thor Hushovd z ekipy BMC. Liderem w klasyfikacji generalnej pozostał jednak wciąż Polak Tomasz Majka, startujący w barwach Saxo-Tinkoff.

Jak relacjonuje w Czwórce Tomasz Zimoch pogoda na trasie "hartuje" kolarzy. – Jest dużo chłodniej niż było dotychczas we Włoszech. Tam panowały upały – tłumaczy dziennikarz Polskiego Radia. – A tu właściwie cały padał deszcz.

Kolarze przejechali dziś ponad 180 km. "Premią", czyli miejscem, w którym pierwsi zawodnicy po dotarciu otrzymują dodatkowe punkty, liczące się potem w generalnej klasyfikacji, w dzisiejszym etapie wyścigu była stacja w Lubenii, niewielkiej wiosce położonej na Rzeszowszczyźnie. – Wjazd do tej miejscowości to jednak nie są Dolomity – żartuje Zimoch. Tzw. górską premię zdobył polski zawodnik, były wicemistrz kraju, Bartłomiej Matysiak z grupy CCC Polkowice.

Polskie Radio jest patronem medialnym 70. Tour de Pologne.

Tour de Pologne - serwis specjalny Polskiego Radia

(kd)

W sobotę we włoskim Rovereto rozpocznie się jubileuszowy 70. Tour de Pologne. Jednym z 17 polskich kolarzy, którzy wystartują w wyścigu, będzie Przemysław Niemiec z włoskiej grupy Lampre.

Norweg Thor Hushovd (BMC) wygrał w Rzeszowie, po finiszu z peletonu, trzeci etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Liderem pozostał Rafał Majka (Saxo-Tinkoff).

Po dniu przerwy kolarze wracają na trasę 70. Tour de Pologne. Trzeci etap liczy 226 km i prowadzi z Krakowa do Rzeszowa. W żółtej koszulce lidera wystartuje Rafał Majka.