Tour de Pologne: piąty etap wygrał Thor Hushovd

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 19:53
Piąty etap 70. kolarskiego wyścigu Tour de Pologne wygrał Norweg Thor Hushovd. Polak Rafał Majka stracił żółtą koszulkę lidera na rzecz Hiszpana Jona Izaquirre, który był lepszy o sekundę.
  • 70. Tour de Pologne - emocje na trasie piątego etapu. Relacja Włodzimierza Reznera (Czwarty wymiar/Czwórka)
  • 70. Tour de Pologne: relacja z finiszu piątego etapu oraz przyjazdu na metę w Zakopanym (Czwarty wymiar/Czwórka)
Tour de Pologne
Tour de PologneFoto: Wikipedia/Jwitos

Thor Hushovd wygrał piąty etap wyścigu z metą w Zakopanym, ale także czwarty etap, który kończył się w Rzeszowie. – W końcówce zabrakło Rafałowi pomocy naszej ekipy – tłumaczy Leszek Szyszkowski, trener polskich zawodników. – Na finiszu jednak doskonale sobie poradził i moim zdaniem z pewnością wciąż jest liderem. Jutrzejszy etap będzie dla niego lepszy, trzymajmy kciuki.
Niezwykłe emocje towarzyszyły widzom 5. etapu Tour do Pologne nie tylko na mecie, ale także podczas trasy, która wiodła z Nowego Targu do Zakopanego, a kolarze do przejechania mieli 160,5 km.

Tour de Pologne - serwis specjalny Polskiego Radia

Premię górską I kategorii, która znajdowała się na 50. kilometrze trasy wygrał Tomasz Marczyński, przed Pawłem Cieślikiem i Michałem Gołasem. – To był 6-kilometrowy podjazd z kątem nachylenia 7,5 proc. – relacjonował w "Czwartym wymiarze" Włodzimierz Rezner, dziennikarz Polskiego Radia.

(kd)

- Ktoś kto uprawia sport, a zwłaszcza kolarstwo lepiej daje sobie potem radę w życiu - mówi w audycji "Lato z Radiem" z trasy 70. Tour de Pologne Tomasz Zimoch.

Norwego Thor Hushovd wygrał trzeci etap 70. Tour de Pologne, jednak w klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Polak Tomasz Majka. Jak relacjonował Tomasz Zimoch, dziennikarz Polskiego Radia, pogoda nie ułatwiała zadania kolarzom.

Thor Hushovd wygrał piąty etap 70. kolarskiego Tour de Pologne. Nowym liderem został Hiszpan Jon Izaguirre, który o sekundę wyprzedza Rafała Majkę.