Titanic jako film przełomowy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 14:44
W "Czwartym wymiarze" weźmiemy pod lupę m.in. kultowy film "Titanic". Z jakiego powodu możemy uznać go za przełomowy?
Titanic
TitanicFoto: mat.promocyjne

Film nie należy do kategorii sci-fi ani fantasy, gdzie efekty specjalne są obowiązkowe. Mimo to w tym użyto w nim olbrzymiej liczby efektów specjalnych. Ogrom technologii wykorzystanych w tej produkcji zadecydował o tym, że w kategorii efektów specjalnych jest to film przełomowy.
Fotografia na święta. Wielkanoc to dobry moment, by znaleźć czas na zdjęcia. Do dyspozycji mamy przyrodę, która budzi się do życia i całą rodzinę. Sprawdzimy, jak zrobić dobre zdjęcia dzieci, które często na takich spotkaniach bywają fotografowane z każdej strony. Sprawdzimy też jak fotografować naturę. Proste zdjęcia kulinarne to też rozrywka w sam raz na święta.

Od 16 kwietnia Czwórca zaczyna także... testowanie samochodów <<<
"Czwarty wymiar" w środę jak zawsze startuje o 16.00. Zapraszamy!

Czytaj także

"Przyczajony tygrys, ukryty smok" - efektownie bez efektów

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 11:30
Filmy azjatyckie przyzwyczaiły nas do latających wojowników wymachujących mieczami. Dziś tego typu efekty robi się bez problemu, ale jeszcze 14 lat temu, kosztowały bardzo dużo i łatwiej było podczepić aktorów na linach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"RoboCop" - cyborg w slipkach

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 08:30
Naczelna dewiza RoboCopa, "służyć zgodnie z zaufaniem publicznym", została zainspirowana przez ciasteczko z wróżbą. A czym inspirował się reżyser podczas kręcenia tego filmu? Komputerem Amiga i wizją fachowców od efektów specjalnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Planeta Małp" - fenomen popkultury zrobiony za grosze

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 15:50
"Planeta Małp" to nie tylko kanon kultury popularnej, ale też film, który wyznaczył nowe kierunki w myśleniu o scenografii i efektach specjalnych w kinie.
rozwiń zwiń