Arnold Schwarzenegger - twardziel i jego wielkie samochody

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 21:21
- Są dwa pojazdy, z którymi związana jest postać Schwarzeneggera: samochód Hummer H1 i motocykl Harley-Davidson Fat Boy, którym aktor jeździł jako Terminator. Oba odpowiadają jego wizerunkowi. Są duże i silne.
Audio
  • W garażu Arnolda Schwarzeneggera (Czwarty Wymiar/ Czwórka).
Arnold Schwarzenegger - twardziel i jego wielkie samochody
Foto: Flickr/ That Hartford Guy

- W pierwszym publicznym wywiadzie na pytanie, na co wyda pierwsze zarobione, amerykańskie pieniądze, odpowiedział, że chciałby kupić wymarzonego Hummera, ale jeszcze nie teraz, bo dostaje za małą gażę - opowiada Bartosz Tybor, krytyk filmowy.

Niedługo później, po roli w filmie "Conan Barbarzyńca”, stać go było na ten model.

- Hummer H1 to najdoskonalszy twór ostatnich trzydziestu lat motoryzacji. W garażu Arnolda Schwarzeneggera jest takich kilka, z różnymi silnikami. To świadczy o tym, że wie co dobre - uważa Tomasz Szczerbicki.
Po roli w filmie "Prawdziwe kłamstwa” Jamesa Camerona zaczął lubić szybkość i szybkie samochody, a swoją kolekcję uzupełnił między innymi o Ferrari i Porsche 911. Ale w jego garażu znajdziemy też samochody zabytkowe, ciężarówkę, czołg i... rower, którym ostatnio porusza się po Kalifornii.

jl

Czytaj także

Urok amerykańskich silników

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 13:19
Poranek w Czwórce to spotkanie z amerykańską motoryzacją! W sobotę w warszawskim salonie Harley-Davidson American Day, czyli piknik miłośników motoryzacji spod znaku USA.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na American Day wytatuujesz swój samochód

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 12:00
31 sierpnia w Warszawie odbędzie American Day, czyli piknik dla miłośników amerykańskiej motoryzacji. Jeśli w Twoim garażu, stodole, szopie stoi Harley, jakiś krążownik szos - nie może Cię tam zabraknąć!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Samochody będą... z papieru

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 12:20
Jak będzie wyglądać samochód przyszłości? Na pewno nowocześnie, być może z papieru.
rozwiń zwiń