X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Loving Vincent" - film pędzlem malowany

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 13:00
"Loving Vincent" będzie pierwszym na świecie pełnym metrażem zrealizowanym w technice animacji malowanej. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, skoro bohaterem filmu jest sam Vincent van Gogh, holenderski postimpresjonista i jeden z najwybitniejszych malarzy w historii sztuki.
Audio
  • Dorota Kobiela z Breakthru Films zdradza kulisy filmu "Loving Vincent" (Czwórka/Stacja Kultura)
80-minutowy film Loving Vincent będzie się składał z 58 tysięcy klatek malowanych jako obraz na płótnie
80-minutowy film "Loving Vincent" będzie się składał z 58 tysięcy klatek malowanych jako obraz na płótnieFoto: Glow Images/East News

- W założeniu ma to być pełnometrażowy dokument, który bada tajemnicę śmierci van Gogha oraz prezentuje sylwetkę wybitnego artysty - tłumaczy Dorota Kobiela z Breakthru Films. - Wszystko to opowiedziane będzie przez pryzmat obrazów jego autorstwa, ponieważ pomyślałam sobie, że skoro całe życie van Gogha podporządkowane było malarstwu, to właśnie ono powinno być głównym bohaterem tej opowieści.

Zuchwała kradzież "Słoneczników" - szczegóły napadu na muzeum van Gogha >>>

Stąd też decyzja, żeby animacja nie była tworzona komputerowo, tylko przy użyciu prawdziwych obrazów. W sumie 30 zatrudnionych do projektu artystów będzie musiało namalować 58 tysięcy klatek. Jak przyznaje gość "Stacji Kultura", to nie lada wyzwanie. - Każda klatka powstanie na płótnie, a do jej stworzenia malarze wykorzystają farby olejne. Łatwo policzyć, że potrzebujemy prawie 60 tysięcy takich "płócien". W sumie ożywimy ponad 100 obrazów mistrza.

Osią narracyjną "Loving Vincent" są wywiady z bohaterami obrazów van Gogha. Często byli to przyjaciele artysty, czasami osoby, z którymi artysta miał kontakt dość powierzchowny. W tym gronie znalazła się m. in. córka właściciela gospody, w której malarz spędził ostatnie miesiące swojego życia.

Produkcja filmu rozpocznie się w marcu w Gdańsku. Budżet produkcji oszacowano na ok. 20 milionów dolarów. Twórcy chcą, by ich film miał premierę na festiwalu filmowym w Cannes w 2015 roku.

(kul/pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radek Szlaga: nie interesuje mnie piękno oczywiste

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 16:00
Wizualna erudycja zaprzęgnięta w służbę groteski - taka jest sztuka Radka Szlagi, jednego z najgorętszych artystów na polskim rynku sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Sarapata: światło i harmonia dają energię

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 13:30
Dla każdego artysty, niezależnie jaką dziedziną sztuki się zajmuje, miejsce pracy ma fundamentalne znaczenia. Malarka Joanna Sarapata pracownię umieściła po prostu w mieszkaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Sztuki w Łodzi z wielką wystawą

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 13:30
Muzeum Sztuki ms2 w Łodzi przygotowało wystawę "Atlas Nowoczesności". - Jest ona ukształtowana wokół pewnych pojęć, idei, które ważne były dla nowoczesności i które, jak sądzimy, ważne są i dziś - opowiada w Czwórce kurator przedsięwzięcia.
rozwiń zwiń