Katarzyna Zielińska jako Sofia de Magico

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:14
W poniedziałek gościem "Stacji Kultura" będzie aktorka Katarzyna Zielińska, która opowie o spektaklu "Sofia de Magico".
Katarzyna Zielińska
Katarzyna ZielińskaFoto: Aurelia Chmiel

To historia bohaterki o słodkim imieniu Sofia de Magico (w tej roli Katarzyna Zielińska) - aktorki i artystki cyrkowej. 
Scenariusz spektaklu napisany przez Łukasza Czuja oparty jest na zderzeniu ze sobą dwóch światów: kabaretowo - rockowych piosenek angielskiej, ekscentrycznej grupy Tiger Lilies, twórców ponad 25 bestselerowych albumów,  z pełnymi absurdalnego i czarnego humoru opowiadaniami Aglaji Veteranyi -autorki kultowej książki „Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze” i fragmentami prozy Rolanda Topora.

Na audycję "Stacja Kultura" i spotkanie z Katarzyną Zielińską zapraszamy w poniedziałek, 10 marca, od godz. 11.00 do 12.00.

Czytaj także

Jacek Koman: jestem świadom swojego sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 15:10
Jacek Koman ma to szczęście, że część roku może spędzać w Polsce, a część w Australii, gdzie mieszka od 30 lat. Dziś przyznaje, że dotarł do zdrowych proporcji między czasem spędzonym tu i tam.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Niemirska: albo aktorstwo albo stabilizacja

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 12:30
Joanna Niemirska, kostiumograf i aktorka, znana jest m.in. z filmu "Papusza" i telewizyjnych seriali. - Od zawsze wiedziałam, że będę aktorką - przyznaje w Czwórce. - Nie miałam innych pomysłów na życie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ziętek i Szeptycki: chcieliśmy poznać prawdziwych Rudego i Alka

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 19:00
- Przygotowując się do ról Rudego i Alka w "Kamieniach na szaniec" Roberta Glińskiego Tomasz Ziętek i Kamil Szeptycki szukali prawdziwych dokumentów, dzięki którym mogliby poznać lepiej bohaterów, w których mieli się wcielać.
rozwiń zwiń