Marcelina i Mama Selita w ramach akcji #2CZWORKA

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 14:30
Startuje nowa akcja #2CZWORKA. 25 artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne, nagra w sumie 12 utworów w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach. Pierwszy numer "Godzilove", zaśpiewała wraz z zespołem Mama Selita, Marcelina.
Audio
  • Marcelina o współpracy z formacją Mama Selita, nagraniach do "Godzilove" i swoim udziale w akcji #2CZWÓRKA (Czwórka/Stacja Kultura)
Marcelina
MarcelinaFoto: Wojciech Kusiński

Jak przyznaje Marcelina, współpraca z grupą Mama Selita była nie tylko wyzwaniem, ale także dużą przyjemnością. - Lubię łączyć różne nurty, spodobał mi się ten pomysł - mówi wokalistka. – W czasie nagrania była moc, od razu dobrze się dogadywaliśmy, złapaliśmy wspólny flow, zarówno na próbach, jak i w studiu. Choć było trochę sporów, było także ok., a miksy to był bardzo przyjemny czas.

Marcelina wspomina, że przed Czwórkową współpracą, znała grupę Mama Selita właściwie tylko ze słyszenia. - Znałam kilka ich kawałków, nazwa "obiła mi się o uszy". Nie wiedziałam jednak nic więcej - opowiada wokalistka w "Stacji Kultura". - W ramach akcji mieliśmy zaśpiewać albo jakiś cover, albo własną kompozycję. Zastanawialiśmy się wspólnie, co wybrać, aż w końcu spotkaliśmy się na próbie i wtedy przyszło mi do głowy, by przearanżować totalnie jeden z ich kawałków, "Godzilove", zostawić tylko sam tekst. I tak się stało.

Marcelina wraz z formacją Mama Selita nagrali klip w ramach akcji #2CZWÓRKA. Jej końcowym efektem będzie aż 12 nowych piosenek nagranych przez 25 zaproszonych artystów (11 duetów i jeden tercet). Wystartowaliśmy w poniedziałek, 17 marca. Kolejne utwory będą pojawiały się premierowo w poniedziałki, co dwa tygodnie.

Czytaj więcej: #2CZWÓRKA - ZACZYNAMY <<<

Zaproszenie Czwórki, poza Marceliną i formacją Mama Selita, przyjęli m.in. Michał Urbaniak, Katarzyna Nosowska i Krzysztof Zalewski. A w nagraniowej poczekalni znajdują się jeszcze m.in. cover "Lipstick on the Glass", "Inspirations" - tercet w składzie Jazzanowa, Superluminal z wokalem sióstr Przybysz, a także "Dni, których nie znamy" z oryginalnym głosem Marka Grechuty w interpretacji Goorala.

#2CZWORKA powstała w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym

/

(kd/kul)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA

Czytaj także

Disclosure: nie planowaliśmy rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 14:30
O duecie braci Lawrence mówi się, że przywrócili house i garage do klubu. Choć znajdą się też tacy, którzy temu zaprzeczą, tylko dlatego, że bracia z Disclosure zaczynali grać w zespole mając 14 i 17 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Novika: muszę dojrzeć do kolejnej płyty

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 15:00
Minął blisko rok od kiedy ukazał się album "Heart Time", przez recenzentów okrzyknięty najlepszą płytą w dyskografii Noviki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZAMILSKA zmienia oblicze polskiej elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 14:00
Jeden utwór wrzucony do sieci i trzy dni - tyle wystarczyło, by życie Natalii Zamilskiej zmieniło się. Ale w przypadku takiego talentu więcej nie potrzeba. Oto ZAMILSKA - nowe oblicze polskiej elektroniki o światowym potencjale.
rozwiń zwiń