Herbert Makuch: praca z Marceliną dla #2CZWORKA to było wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 14:25
- Miałem wrażenie, że z Marceliną znamy się dużo dłużej niż te kilka godzin, które spędziliśmy u nas w sali prób - mówi Herbert Makuch, basista zespołu Mama Selita, który wraz z Marceliną wziął udział w naszej akcji #2CZWORKA. - Ta praca popłynęła.
Audio
  • Herbert Makuch, basista zespołu Mama Selita opowiada o współpracy z Marceliną, utworze "Godzilove" i udziale w akcji #2CZWORKA (Czwórka/Stacja Kultura)
Herbert Makuch
Herbert MakuchFoto: Jacek Konecki/PR

26 marca wystartowała czwórkowa akcja #2CZWORKA. 25 artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne, nagra w sumie 12 utworów w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach. Pierwszy numer "Godzilove" zaśpiewała Marcelina z zespołem Mama Selita.

Marcelina dużo opowiadała w Czwórce o tej współpracy, Kasia Dydo i Kuba Kukla o utwór "Godzilove" postanowili zapytać też drugą część duetu, czyli grupę Mama Selita.

- Niczego się nie spodziewaliśmy po tej współpracy. Podchodząc do tego projektu nie mieliśmy z góry założenia, że musimy to zrobić. Nie czułem nad sobą bata, że coś musi z tego wyjść - mówi Herbert Makuch basista zespołu. - To było wyzwanie.
Mama Selita i Marcelina zdecydowali się nagrać utwór znany z repertuaru Mama Selita. Tekst napisany przez Igora, wokalistę zespołu i skomponowany głównie przez muzyków grupy, wyśpiewuje Marcelina. - Myślę, że Igor w pewnym sensie ustąpił miejsca Marcelinie. Naturalnie wyszło, że te proporcje się tak dobrały - ocenia Makuch w "Stacji Kultura".
Marcelina i Mama Selita snują plany wspólnego występu. Zdecydowali wspólnie zagrać "Godzilove" na jakimś koncercie, jeśli zgrają im się terminy. W najbliższych dniach zespół Mama Selita będziemy mogli zobaczyć na koncertach we Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. Wkrótce możemy spodziewać się też nowej płyty grupy.

Marcelina wraz z formacją Mama Selita nagrali klip w ramach akcji #2CZWORKA. Jej końcowym efektem będzie aż 12 nowych piosenek nagranych przez 25 zaproszonych artystów (11 duetów i jeden tercet). Wystartowaliśmy w poniedziałek, 17 marca. Kolejne utwory będą pojawiały się premierowo w poniedziałki, co dwa tygodnie.

Czytaj więcej: #2CZWÓRKA - ZACZYNAMY <<<

Zaproszenie Czwórki, poza Marceliną i formacją Mama Selita, przyjęli m.in. Michał Urbaniak, Katarzyna Nosowska i Krzysztof Zalewski. A w nagraniowej poczekalni znajdują się jeszcze m.in. cover "Lipstick on the Glass", "Inspirations" - tercet w składzie Jazzanowa, Superluminal z wokalem sióstr Przybysz, a także "Dni, których nie znamy" z oryginalnym głosem Marka Grechuty w interpretacji Goorala.

#2CZWORKA powstała w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym

/

(pj/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Disclosure: nie planowaliśmy rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 14:30
O duecie braci Lawrence mówi się, że przywrócili house i garage do klubu. Choć znajdą się też tacy, którzy temu zaprzeczą, tylko dlatego, że bracia z Disclosure zaczynali grać w zespole mając 14 i 17 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Novika: muszę dojrzeć do kolejnej płyty

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 15:00
Minął blisko rok od kiedy ukazał się album "Heart Time", przez recenzentów okrzyknięty najlepszą płytą w dyskografii Noviki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZAMILSKA zmienia oblicze polskiej elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 14:00
Jeden utwór wrzucony do sieci i trzy dni - tyle wystarczyło, by życie Natalii Zamilskiej zmieniło się. Ale w przypadku takiego talentu więcej nie potrzeba. Oto ZAMILSKA - nowe oblicze polskiej elektroniki o światowym potencjale.
rozwiń zwiń