Włodi: lubię pracować w zespole

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 16:00
Współtworzył Molestę i uchodzi za pioniera polskiego hip-hopu. Jak wygląda warsztat jego pracy? Zapytaliśmy o to Włodiego.
Audio
  • Warsztat pracy znanych ludzi: Włodi (Czwórka/Stacja Kultura)
Włodi w Czwórce
Włodi w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński

- Muzyka sama w sobie wywołuje pewne uczucia. Słyszę bit, myślę o czymś i pojawia się temat - mówi Paweł Włodkowski. - Ale często też bywa i tak, że piszę nie do bitu, tylko tak sobie. Ten proces jest dla mnie trudniejszy, bo wymaga większej kreacji. Łatwiej mi dobrać temat do bitu, niż na odwrót.

Molesta Ewenement na Czwórkowej scenie - zobacz koncert >>>

Rozmówca Kamila Jasińskiego przyznaje, że pierwszym recenzentem jego twórczości jest on sam. - Surowy ze mnie krytyk, ale słucham też innych osób - opowiada. - To, co robię ocenia moja kobieta, mój didżej, koledzy, z którymi współpracuję w danym projekcie. Lubię pracować w zespole. Wtedy zwiększa się możliwość zrobienia czegoś fajnego, spojrzenia na sprawy z różnych punktów widzenia.
Artysta zdradził też, że jest na ukończeniu swojego kolejnego projektu. - Zostały mi ostatnie dwa numery, które będę musiał zrobić tak, żeby pasowały do reszty. Z racji tego, że każdy bit pochodzi od kogoś innego, to trwa to trochę dłużej niż w przypadku produkcji solowej - podsumowuje bohater kolejnej odsłony Czwórkowego cyklu "Warsztat pracy znanych ludzi".
(kul/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip-hop MUZYKA

Czytaj także

Bosski Roman zrywa klapki z oczu słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 08:00
Do sklepów trafił właśnie trzeci solowy album Bosskiego Romana - rapera znanego wcześniej z działalności w grupie Firma. - Ta płyta to moja wizytówka i w pewnym stopniu podsumowanie wszystkiego, co dotąd robiłem. Na pewno powód do dumy - mówi artysta w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten Typ Mes: zmęczył mnie patos w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 14:00
Przez wielu fanów i dziennikarzy uważany za najlepszego polskiego rapera Ten Typ Mes wydał właśnie czwarty solowy album. Na wydawnictwie "Trzeba było zostać dresiarzem" wziął pod lupę jedną z subkultur, która w latach 90. zalała polskie osiedla i odcisnęła największe piętno na młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vienio: nie podążam za trendami, robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 18:50
Pod koniec kwietnia do sklepów trafił kolejny solowy album Vienia - rapera i producenta znanego z grupy Molesta. Wydawnictwo "Etos 2" zyskuje dobre recenzje, ale muzyk nie zamierza osiąść na laurach. - Mam w głowie kolejne projekty i idę z prądem pozytywnej energii - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń