Vienio: nie podążam za trendami, robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 18:50
Pod koniec kwietnia do sklepów trafił kolejny solowy album Vienia - rapera i producenta znanego z grupy Molesta. Wydawnictwo "Etos 2" zyskuje dobre recenzje, ale muzyk nie zamierza osiąść na laurach. - Mam w głowie kolejne projekty i idę z prądem pozytywnej energii - mówił w Czwórce.
Audio
  • "Etos 2" to kolejny rozdział w karierze Vienia, ale utrzymany w klimacie, w którym artysta najlepiej czuje się od początku kariery (Czwórka/DJ Pasmo)
Vienio
VienioFoto: Czwórka

Poprzednie autorskie płyty Vienia ukazały się w odstępie trzech lat. Tym razem wydał nowy album zaledwie pół roku po premierze "Profilu pokoleń" z jesieni 2013 roku. - Sam byłem zaskoczony, że tak szybko uwinąłem się z tym projektem. Założyłem sobie jednak, że w styczniu piszę teksty, w lutym rejestruję wokale, a w marcu miks i mastering. Ze wszystkimi, z którymi pracowałem nad tą płytą, zawczasu umówiłem się na konkretne terminy, bo tak naprawdę to końcówka kwietnia była jedynym rozsądnym czasem, żeby wypuścić album. No i udało się! - opowiada z entuzjazmem.

Za produkcją "Etos 2" stoją młodzi twórcy. Zdecydowaną większość kompozycji przygotował Pereł, z którym Vienio współpracował już przy okazji poprzedniego albumu, a w kawałku "Zabierz mnie do miejsc" możemy też usłyszeć muzykę duetu The Returners. Brzmienie wydawnictwa utrzymane jest w klimacie klasycznego hip-hopu z lat 90. - Takie było założenie i jest to dla mnie w pełni naturalne, bo też na takim rapie dorastałem i jest mi on najbliższy. Nie podążam za nowymi trendami, nie skaczę po stylach. Obrałem pewną drogę i nią podążam - zaznacza artysta.


Prowadzący "DJ Pasmo" Numer Raz nawiązał również do aktorskiego epizodu Vienia. Przez kilka miesięcy grał on w serialu TVP "Galeria". Wcielił się tam w postać Patryka Pinokio. Muzyk przyznał, że na razie nie ma kolejnych propozycji, ale ten epizod wspomina bardzo dobrze. - Półtora roku jeździłem do Wrocławia na plan i poznałem w tym czasie wielu świetnych ludzi. Dla mnie to była przygoda życia i byłem bardzo zadowolony z tego, co udało się zrobić - zaznacza. Dodaje, że za swoją rolę zyskał wiele ciepłych słów. Nie przyjął natomiast propozycji występu w serialu "Na Wspólnej". - Miałbym tam zagrać rapera, a to nie stanowiłoby żadnego wyzwania. Aktorstwo polega na wcieleniu się w jakąś inną rolę, kreację, stworzenie czegoś zupełnie nowego - zaznacza.

(ac/pj)

Czytaj także

Rasmentalism wypływa na szerokie wody

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 13:45
Po wielu latach działalności w hiphopowym podziemiu, duet Rasmentalism debiutuje na oficjalnej scenie. 10 grudnia do sklepów trafi długo wyczekiwany longplay "Za młodzi na Heroda".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ten Typ Mes: zmęczył mnie patos w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 14:00
Przez wielu fanów i dziennikarzy uważany za najlepszego polskiego rapera Ten Typ Mes wydał właśnie czwarty solowy album. Na wydawnictwie "Trzeba było zostać dresiarzem" wziął pod lupę jedną z subkultur, która w latach 90. zalała polskie osiedla i odcisnęła największe piętno na młodzieży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vienio niczego w muzyce nie zostawia przypadkowi

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 11:00
Z Molestą debiutował szesnaście lat temu kultowym albumem "Skandal" i od tego czasu non stop obecny jest na polskiej scenie hip-hopowej. Właśnie wydał trzecią solową płytę "Etos 2". - Z przyjemnością wracam do wszystkich moich wydawnictw, bo wiem, że każde przygotowałem bardzo starannie, dopinając wszystko na ostatni guzik - mówi w Czwórce.
rozwiń zwiń