Pelson: inspiruje mnie literatura i ludzie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 14:30
Pelson, znany z formacji Molesta i solowych wydawnictw, niezwykle starannie pracuje nad kolejnymi tekstami. - Z upływem lat i kolejnych nagrań coraz trudniej jest pisać nowe kawałki. Jeśli nie chcesz powtarzać oklepanych frazesów musisz poświęcić temu znacznie więcej czasu - powiedział Czwórce artysta.
Audio
  • Pelson z formacji Molesta opowiedział w Czwórce o swoim warsztacie pracy (Czwórka/Stacja Kultura)
Tomasz Pelson Szczepanek
Tomasz "Pelson" SzczepanekFoto: fot. Bartosz Bajerski

Raper w rozmowie ze "Stacją Kulturą" przyznaje, że po tylu latach aktywności na scenie, nie jest łatwo napisać tekst, w którym autor wykaże się oryginalnym spojrzeniem na dany temat. - Po ponad dwustu kawałkach, które się zrobiło, świeżość i zaskakujące podejście wymagają sporego główkowania i znacznie więcej czasu niż kiedyś - przyznał.

Muzyk zwrócił jednak uwagę na bardzo pozytywną kwestię, która przed laty mocno komplikowała polskim twórcom życie. - Czasy się zmieniły i ma to wielki plus, że teraz już nie muszę długo czekać i zastanawiać się, czy uda się współpraca z jakimś twórcą z zagranicy. Wysyłam mail, dostaję potwierdzenie przeczytania i odpowiedź, w której mam paczkę z bitami. Jeśli mnie na coś stać to mogę zrealizować swój zamysł i zajmuje to znacznie mniej czasu niż kiedyś praca z Voltem, który mieszkał na innym osiedlu - wspomina ze śmiechem raper.
ZOBACZ TEŻ: Molesta: ludzie nie dadzą nam zejść ze sceny [wideo]

Pelson nie ukrywa, że zdarzają mu się "czarne dziury", gdy ciężko o nowe wnioski, ciekawe spostrzeżenia. Jak sobie z tym radzi, by wena na nowo się pojawiła? - Sięgam do książek, do wierszy, filmów, rozmów przy barze z różnymi ludźmi, bo one często bywają bardzo inspirujące - wyjaśnił. Artysta dodał również, że ma obecnie ten komfort, iż nie musi się z niczym spieszyć, nikt go nie popędza i sam sobie jest artystycznym sterem. - Nie piszę na siłę, nie wymyślam nic goniony presją czasu. Wolę odmówić jakiejś współpracy mówiąc szczerze koledze, że nie wyrobię się i nie ma to sensu. Ludzie szybko wychwycą, gdy robisz coś z musu - podsumował.


ac/pj

Czytaj także

Vienio: nie podążam za trendami, robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 18:50
Pod koniec kwietnia do sklepów trafił kolejny solowy album Vienia - rapera i producenta znanego z grupy Molesta. Wydawnictwo "Etos 2" zyskuje dobre recenzje, ale muzyk nie zamierza osiąść na laurach. - Mam w głowie kolejne projekty i idę z prądem pozytywnej energii - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eldo: Musiałem odpocząć od muzyki [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 19:00
Po czteroletniej przerwie Eldo powrócił albumem "Chi" i od razu zadebiutował na 1 miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. - W pewnym momencie musiałem odstawić na bok nagrywanie i koncerty, bo przestało mi to sprawiać przyjemność - wyznał w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spinache: nigdy nie nagrywałem pod publiczkę

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 10:58
Po kilku latach przerwy Spinache, raper i producent kojarzony m.in. z duetu Thinkadelic oraz projektu z Redem, wydał solowy album. Płyta zatytułowana po prostu "Spinache" zbiera świetne recenzje, muzyk został w końcu w pełni doceniony. - Nigdy nie robiłem niczego tylko po to, żeby sprostać oczekiwaniom, więc cieszą dobre słowa, bo są dowodem słusznego wyboru drogi artystycznej - powiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń