Spinache: nigdy nie nagrywałem pod publiczkę

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 10:58
Po kilku latach przerwy Spinache, raper i producent kojarzony m.in. z duetu Thinkadelic oraz projektu z Redem, wydał solowy album. Płyta zatytułowana po prostu "Spinache" zbiera świetne recenzje, muzyk został w końcu w pełni doceniony. - Nigdy nie robiłem niczego tylko po to, żeby sprostać oczekiwaniom, więc cieszą dobre słowa, bo są dowodem słusznego wyboru drogi artystycznej - powiedział w Czwórce.
Audio
  • Spinache za nowy album zbiera świetnie recenzje (Czwórka/DJ Pasmo)
Spinache
SpinacheFoto: archiwum artysty

Poprzedni solowy materiał artysta wydał w 2002 roku. Potem nagrał dwa albumy z Redem i usunął się w cień. Jego tegoroczny powrót jest jedną z największych rapowych niespodzianek ostatnich miesięcy. - Przez dłuższy czas nie wydałem żadnego dużego materiału. Przygotowywałem pojedyncze kawałki, nagrywałem gościnne zwrotki, były różne kooperacje, ale w międzyczasie działy się też ważne rzeczy i zmiany w moim życiu. One pozwoliły mi na nowo dotrzeć do źródła, odnaleźć wielką przyjemność z muzyki i nagrać w efekcie album, z którego brzmienia jestem w pełni zadowolony - wyznał.

Na płycie Spinache sięga po nowoczesne, przebojowe rozwiązania, znane dotąd bardziej z albumów amerykańskich artystów. Jak przyznał, jest to efektem tego, że ma niezwykle szerokie horyzonty muzyczne i nie ogranicza się tylko do hip-hopu. - Krąg moich inspiracji jest bardzo szeroki, bo uważam, że w muzyce nie powinno być żadnych granic i barier. Chodzi o to, żeby nami ruszyła, dała energię, coś fajnego. I taką też sam chcę nagrywać - podkreślił muzyk w "DJ Paśmie".


Gość Czwórki jest związany ze sceną hip-hopową już od ponad piętnastu lat. Nagrywał w ramach zespołu Thinkadelic, kolektywu Obóz T.A., a także w duecie z Redem. Większość jego dokonań charakteryzowało sie w pewnym stopniu pójściem pod prąd wobec obowiązujących trendów. - Tak, zawsze robiłem rzeczy odważne. Nigdy nie kierowałem się przy nagrywaniu muzyki tym, co ktoś o tym powie i jak to zostanie odebrane. Kłóci się to z moją filozofią i postrzeganiem sztuki. Dlatego może nigdy nie byłem najbardziej popularną osobą na scenie, ale mogę ze spokojem wrócić do każdej mojej płyty, a jeśli u kogoś zdobyłem szacunek to był on szczery, autentyczny. To jest najważniejsze! - skwitował.

Więcej szczegółów dotyczących kariery oraz nowej płyty rapera - w zapisie audycji.

ac, mcz

Czytaj także

Ten Typ Mes: zmęczył mnie patos w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 14:00
Przez wielu fanów i dziennikarzy uważany za najlepszego polskiego rapera Ten Typ Mes wydał właśnie czwarty solowy album. Na wydawnictwie "Trzeba było zostać dresiarzem" wziął pod lupę jedną z subkultur, która w latach 90. zalała polskie osiedla i odcisnęła największe piętno na młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tede: promuję się muzyką, a nie obrażaniem innych

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 16:00
Tede od lat jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny rapowej. Głośno jest o nim również przy okazji premiery nowego, dwupłytowego albumu "#kurt_rolson". - Problemu ze mną nie mają fani, tylko inni twórcy - wyznał w "DJ Paśmie" artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eldo: działamy w drugim obiegu [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 15:25
Pod koniec maja 2014 roku Eldo, jeden z najbardziej cenionych i lubianych polskich raperów, wydał szósty solowy album "Chi". Fani czekali na płytę aż cztery lata. - To była moja najdłuższa przerwa w karierze, ale w pełni zaplanowana i świadoma - powiedział w Czwórce artysta.
rozwiń zwiń