Maria Peszek: żyję w oderwaniu od społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 12:30
Jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich wokalistek ostatnich lat, Maria Peszek, wróciła na trasę koncertową. Wcześniej jednak miała kilkumiesięczną przerwę. - Taki wyjazdowy reset był mi bardzo potrzebny - przyznała w Czwórce.
Audio
  • Maria Peszek wróciła na trasę koncertową po wielu miesiącach odpoczynku (Czwórka/Stacja Kultura)
Maria Peszek
Maria PeszekFoto: Bartosz Bajerski / PR

Od wydania poprzedniej studyjnej płyty Marii Peszek "Jezus Maria Peszek" minęły już dwa lata. Przez ostatnie miesiące artystka głównie odpoczywała, bo jak przyznała - musiała nabrać dystansu. - Ja generalnie funkcjonuję w takim oderwaniu od społeczeństwa. Nie przejmuję się za bardzo, czy pasuję do tego, co jest uważane za normę - przekonywała w rozmowie z Czwórką.

PRZECZYTAJ: Brudna, koncertowa płyta i zasłużony urlop Marii Peszek

Peszek nie przykłada również wielkiej wagi do śledzenia wydarzeń politycznych i społecznych. - Spędziłam ostatno kilka miesięcy poza Polską, więc siłą rzeczy byłam od tego odcięta. Ale nawet, kiedy jestem tutaj, nie interesuje mnie to. Jestem samotnikiem i żyję trochę we własnym świecie - szczerze przyznała.


Po premierze poprzedniego albumu, z powodu utworu "Sorry Polsko", artystka spotkała się z ostrą krytyką z różnych stron. Szczególnie środowiska patriotyczne miały do Peszek wiele uwag ze względu na preferowane przez nią postawy. - Wierzę w nowoczesny patriotyzm, który polega na tym, że zawsze chodzę na wybory, nie jeżdżę na gapę, płacę abonament. Już sam fakt, że tutaj żyję i pracuję jest podjęciem jakiegoś zobowiązania, z którego wywiązuję się uczciwie. Dla mnie to jest patriotyzm na miarę XXI wieku. Żądanie przelewnia krwi za kraj jest dla mnie nazbyt wygórowane - stwierdziła.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału ze "Stacji Kultura", którego bohaterką jest Maria Peszek.

ac/kd

Czytaj także

Julia Marcell: na "Sentiments" zrezygnowałam z kreacji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 17:12
Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która kilka lat temu podbiła serca polskich słuchaczy i błyskawicznie stała się jedną z gwiazd sceny alternatywnej. Julia Marcell na stałe mieszka w Berlinie. Właśnie wydała trzeci w karierze longplay pt. "Sentiments", doskonale oceniany przez krytyków i fanów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lucy and the Loop" Kasi Stankiewicz to multidyscyplinarny projekt

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 12:04
Po wieloletnim oczekiwaniu fani Kasi Stankiewicz w końcu mogą wybrać się do sklepu i kupić jej nową płytę. Okazuje się jednak, że "Lucy and the Loop" to nie tylko dziesięć piosenek układających się w zamkniętą historię, ale szeroko zakrojony artystyczny projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Digit All Love - ich muzyka nie łasi się do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 11:25
"Augusta" to najnowsza płyta zespołu Digit All Love. Trip-hop w ich wydaniu jest mroczny, niezwykle klimatyczny i bezkompromisowy. - To jest taka muzyka, która nie musi się łasić - podkreśla Joanna Piwowar-Antosiewicz, wokalistka formacji.
rozwiń zwiń