Digit All Love - ich muzyka nie łasi się do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 11:25
"Augusta" to najnowsza płyta zespołu Digit All Love. Trip-hop w ich wydaniu jest mroczny, niezwykle klimatyczny i bezkompromisowy. - To jest taka muzyka, która nie musi się łasić - podkreśla Joanna Piwowar-Antosiewicz, wokalistka formacji.
Audio
  • Członkowie grupy Digit all love o krążku "Augusta" (Czwórk/Off control)
Digit All Love
Digit All LoveFoto: mat. promocyjne

Digit
Digit All Love z Mateuszem
Tomaszukiem/fot.selfie

Na koncertach Digit All Love nie ma falbanek, efektownych tańców synchronicznych i pomponów. Nie ma na to miejsca, ponieważ każdy centymetr kwadratowy przestrzeni wypełnia muzyka, którą fani grupy przesiąkają na wskroś. - Rzucamy ze sceny określony świat. Muzyka jest na pierwszym miejscu, to ona tworzy cały klimat - mówiła w audycji "Off control" Joanna Piwowar-Antosiewicz, woklalistka grupy.

Czytaj także: Digit All Love - bez sztucznego szumu <<<

A klimat, nawet jak na trip-hop jest niepokojąco mroczny i mocny. - Po naszym koncercie Tychach usłyszeliśmy, że utwór "Matulu", to jest czysty black metal - śmiała się piosenkarka. Tak zróżnicowany charakter płyty nie był planowanym zabiegiem.

- To nie było tak, że kiedyś usiedliśmy na kawie i powiedzieliśmy: słuchaj chcę zrobić coś naprawdę mrocznego - mówi Maciek Zakrzewski, odpowiedzialny za produkcję krążka. Członkowie grupy przyznają, że to był swoisty strumień świadomości, inspiracja, która pozwoliła w bardzo krótkim czasie na skomponowanie utworów na całą płytę. I jak przyznaje Zakrzewski, przy jej tworzeniu nie oglądali się na innych. - Gdy robię muzykę, nie zastanawiam się, że musi ona być świeża i na czasie. To jest moja propozycja sztuki i nie mam ambicji, by była bardzo nowoczesna - zaznacza.

Więcej o tej osobliwej produkcji i o planach koncertowych Digit All Love możesz posłuchać w audycji "Off Control" . Polecamy!

(pkur, ac, kd)

Czytaj także

Mikołaj Bugajak: przeżywam okres fascynacji muzyką filmową

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 16:00
Lada dzień do kin trafi "Karuzela", nowy film Roberta Wichrowskiego. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Mikołaj Bugajak, którego fani muzyki znają pod pseudonimem Noon. To pierwszy soundtrack w jego karierze, ale muzyk nie wyklucza, że będzie ich więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lucy and the Loop" Kasi Stankiewicz to multidyscyplinarny projekt

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 12:04
Po wieloletnim oczekiwaniu fani Kasi Stankiewicz w końcu mogą wybrać się do sklepu i kupić jej nową płytę. Okazuje się jednak, że "Lucy and the Loop" to nie tylko dziesięć piosenek układających się w zamkniętą historię, ale szeroko zakrojony artystyczny projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam "Nergal" Darski zostanie cyrulikiem? "To wyjątkowa profesja"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 13:00
Adam "Nergal" Darski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych ostatnio muzyków. Choć jego kariera wciąż pędzi w zawrotnym tempie, a fanów blackmetalowej formacji Behemoth, która święci triumfy nie tylko w kraju, ale także poza granicami, z dnia na dzień przybywa, gitarzysta zamierza zostać… golibrodą.
rozwiń zwiń