Wielka Wojna według Michała Gołkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 08:00
Czytelnicy pokochali go jako autora trylogii: "Ołowiany świt", "Drugi brzeg", "Droga donikąd" - osadzonej w świecie gry S.T.A.L.K.E.R. Michał Gołkowski napisał właśnie "Stalowe Szczury. Błoto".
Audio
  • Michał Gołkowski o książce "Stalowe Szczury. Błoto", a także o swojej historycznej pasji (Czwórka/Stacja Kultura)
Michał Gołkowski w studiu Czwórki opowiadał o książce Droga donikąd
Michał Gołkowski w studiu Czwórki opowiadał o książce "Droga donikąd"Foto: Kuba Kukla / PR

W ciągu niespełna dwóch lat wydał trzy własne powieści i trzy kolejne przetłumaczył. Jego nowa powieść "Stalowe szczury. Błoto" to efekt fascynacji historią i wojskowością czasu Wielkiej Wojny. - Ale historia, podawana tak, jak robiono to w szkole, była dla mnie martwa, nie interesowało mnie to. Ja szukam w niej historii ludzi - mówił w Czwórce Gołkowski. - I elementów, o których w podręcznikach nie ma ani słowa.

Michał
Michał Gołkowski i Kasia Dydo
/fot. Czwórka

Jego zdaniem okres Wielkiej Wojny był czasem przełomowym dla świata pod względem technologicznym. - To wówczas skończyła się napoleońska epoka prowadzenia wojen, a zaczęła współczesna - mówił gość Czwórki. - To były cztery lata, które zmieniły wszystko.

Gołkowski zdradził, do którego z pojazdów z okresu pierwszej wojny światowej nie zmieścił się i zapowiedział także, że właśnie pracuje nad kolejną odsłoną "stalkerowej" sagi pt. "Sztywny".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Michał Gołkowski, pisarz

Data emisji: 22.01.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd, ac)

Czytaj także

Aneta Jadowska: Dora Wilk znów musi zmierzyć się ze złem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 11:35
W księgarniach można już kupić najnowszą powieść Anety Jadowskiej. "Egzorcyzmy Dory Wilk" przypadną do gustu tym, których pociągają kryminalne zagadki, jak i osobom, które lubią przenieść się w świat fantazji. Niekiedy bardzo mrocznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Kołodziejczak: "Biała Reduta" to alternatywna wizja przyszłości Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 12:00
"Biała Reduta", książka Tomasza Kołodziejczaka, trzecia część w cyklu „Ostatnia Rzeczpospolita”, pojawiła się właśnie na rynku księgarskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Wałkuski: opisałem prawdziwe oblicze Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 13:30
- W Europie opinia o Stanach i ich mieszkańcach jest często kompletnie nietrafiona - powiedział Marek Wałkuski, autor książki "Ameryka po kaWałku".
rozwiń zwiń