Aneta Jadowska: Dora Wilk znów musi zmierzyć się ze złem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 11:35
W księgarniach można już kupić najnowszą powieść Anety Jadowskiej. "Egzorcyzmy Dory Wilk" przypadną do gustu tym, których pociągają kryminalne zagadki, jak i osobom, które lubią przenieść się w świat fantazji. Niekiedy bardzo mrocznych.
Audio
  • "Egzorcyzmy Dory Wilk" to szósta część sagi autorstwa Anety Jadowskiej (Czwórka/Stacja Kultura)
Aneta Jadowska to autorka przebojowej, liczącej sobie sześć tomów sagi przygód Dory Wilk
Aneta Jadowska to autorka przebojowej, liczącej sobie sześć tomów sagi przygód Dory WilkFoto: Aneta w obiektywie Przemysława Bednarczyka/źr. anetajadowska.fan-dom.pl

"Egzorcyzmy Dory Wilk" to już piąta część sagi, w której główną bohaterką jest toruńska policjantka. - Dora Wilk to skrzyżowanie moich dwóch największych pasji, czyli kryminału i fantastyki. Jest niepokorną wiedźmą i policjantką w jednym, która nie potrafi trzymać się z dala od kłopotów - tak w skrócie Aneta Jadowska opisała stworzoną przez siebie postać.

okładka
okładka książki

Pracę nad przygodami Dory Wilk pisarka rozpoczęła jeszcze w trakcie studiów. - Zaczęłam to robić na ostatnim roku studiów doktoranckich, żeby nie pisać doktoratu - przyznała ze śmiechem. - Jestem taką osobą, która nie potrafi nic nie robić i musiałam mieć wymówkę, żeby coś odpuścić, więc postanowiłam stworzyć powieść - dodała.

PRZECZYTAJ TEŻ: Aneta Jadowska: piszę by zabrać czytelnikowi kilka godzin z życia

W najnowszej części sagi Dora Wilk musi się zmierzyć z prawdziwie piekielnymi siłami. Zdaniem autorki jest to bardziej przerażający i mroczny odcinek niż poprzednie. - Pojawiają się wampiry, egzorcyzmy, ale to nie jest w żadnym wypadku wynik tego, iż to ostatnio modny temat. Miałam już wcześniej takie założenie i po prostu je zrealizowałam, nie ma w tym czysto komercyjnej kalkulacji - zapewniła autorka.

Więcej o najnowszej powieści Anety Jadowskiej - w zapisie rozmowy ze "Stacji Kultura" .

ac/kul

Czytaj także

Jakub Ćwiek powraca z nową książką. Superbohater Dreszcz znów w akcji!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 18:05
Jakub Ćwiek, jeden z najbardziej aktywnych i cenionych polskich twórców fantasy, wydał kolejną książkę. "Dreszcz 2. Facet w czerni" to, jak mówi sam twórca, przewrotny niby-komiks o superbohaterach w trudnych dla nich czasach portali społecznościowych i boysbandów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Piróg: Sienkiewicz ukształtował mój charakter

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 16:00
Michał Piróg zdradził w Czwórce, dlaczego jako dziecko marzył o przeczytaniu "Quo Vadis" Sienkiewicza i jakie wrażenie zrobiła na nim książka francuskiego autora Mathiasa Malzieu "Mechanizm serca".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hłasko w świecie slumsów i hipsteriady w nowej powieści Czubaja

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 07:15
- Jeśli chodzi o autorów kryminałów i thrillerów, to w swoich powieściach najchętniej rozstają się z politykami - mówi Mariusz Czubaj. Akcja jego najnowszej książki "Martwe popołudnie" dzieje się w świecie sfer rządzących, biznesmenów i ludzi mediów.
rozwiń zwiń