Sundance - festiwal bez czerwonego dywanu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 14:00
To największe święto kina niezależnego, na którym debiutowali m.in. bracia Coen,i Kevin Smith. - Tegoroczna edycja Sundance obfitowała w dobre filmy i świetne kreacje aktorskie - opowiada Ula Śniegowska.
Audio
  • Sundance - festiwal nieodkrytych talentów. Rozmowa z Ulą Śniegowską (Czwórka/Stacja Kultura)
Aktor Robert Redford  jest fundatorem Sundance Film Festival. Dzięki jego zaangażowaniu impreza osiągnęła międzynarodowy rozgłos
Aktor Robert Redford jest fundatorem Sundance Film Festival. Dzięki jego zaangażowaniu impreza osiągnęła międzynarodowy rozgłosFoto: PAP/EPA/GEORGE FREY

Po raz pierwszy festiwal odbył się w 1878 roku. Na pierwsze edycje składały się retrospektywy filmów i panele dyskusyjne. Dziś Sundance to synonim tego, co najciekawsze w amerykańskim kinie, które powstaje poza Hollywood. - Wyjątkowość tego festiwalu polega też na tym, że nic nie dzieje się tam za kulisami - zdradza gość Czwórki. - Aktorzy, filmowcy, dziennikarze i publiczność są jak jedna rodzina. Nie ma czerwonego dywanu, są za to wyciągi narciarskie i fantastyczne trasy zjazdowe.

Najciekawsze filmy prezentowane na Sundance Festival możemy oglądać także w Polsce - m.in. na wrocławskich Nowych Horyzontach i American Film Festival oraz na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Ula Śniegowska (dyrektor programowa American Film Festival)

Data emisji: 02.02.2015

Godzina emisji: 10.10

(kul/kd)

Czytaj także

"Sin City" po polsku. Kotyński jak Miller

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 15:40
Przemek Kotyński, artysta i grafik postanowił zadebiutować w kinie ekranizacją kryminału Marcina Wrońskiego. - "Ta cholerna niedziela" zaczęła się od długiego spaceru po Lublinie - wspomina reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fotograf" - bardzo gęsty film

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2015 11:45
"Fotograf" to najnowszy film Waldemara Krzystka, twórcy "Małej Moskwy" i "80 milionów". – Zrobiliśmy wszystko, by "Fotograf" spełniał wymogi stawiane thrillerowi – stwierdził reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ziarno prawdy" obudziło chłopca w Więckiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 13:00
Thriller "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza już 30 stycznia trafi do kin. Film oparty o bestsellerową powieść Zygmunta Miłoszewskiego wyróżnia się iście amerykańskim rozmachem.
rozwiń zwiń