Tomasz Michniewicz: "Świat równoległy" to zbiór moich doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 12:33
- Wiele lat w podróży nauczyło powściągliwości w ocenianiu sytuacji i ludzi - mówił w Czwórce Tomasz Michniewicz, autor książki "Świat równoległy".
Audio
  • Tomasz Michniewicz opowiada o swojej książce "Świat równoległy", a także doświadczeniach z ostatnich podróży (Stacja Kultura/Czwórka)
Tomasz Michniewicz to podróżnik, fotograf, dziennikarz i autor książek
Tomasz Michniewicz to podróżnik, fotograf, dziennikarz i autor książekFoto: Wojciech Kusiński/PR

Czytaj także
michniewicz tomasz 1200.JPG
Tomasz Michniewicz: mam w sobie ciekawość świata

Tę książkę Tomek Michniewicz zaczyna od wyznania, że jeżeli coś z podróży przywozi, to wyłącznie wątpliwości. - Coraz częściej odnoszę wrażenie, że tylko wydaje mi się, że rozumiem to, co dzieje się na świecie - mówił w Czwórce. Przyznał, że nie powinno się, choć często sam ten błąd popełnia, oceniać odległych miejsc i kultur przez pryzmat książek i filmów, które w życiu poznaliśmy. - Jesteśmy już tak bardzo ukierunkowani, że w innych krajach szukamy wyłącznie potwierdzenia naszej wiedzy, obrazków, które znamy. Na przykład Afryka to dla nas wyłącznie safari i zebra na tle zachodzącego słońca - mówił Michniewicz.

By zweryfikować swoją wiedzę udał się więc m.in. do Pakistanu. W Czwórce tłumaczył jak żyją tam zwykli ludzie i czym jest dla nich fundamentalizm. Wspominał także swój "pobyt" w więzieniu San Quentin w USA i opowiadał, jak polscy turyści postrzegani są przez pracowników hoteli w egipskich kurortach.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Tomasz Michniewicz (podrózki, dziennikarz, fotograf, autor m.in. "Świat równoległy")

Data emisji: 30.09.2015

Godzina emisji: 10.00

kd/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patryk Vega: "Złe psy" są o prawdziwych facetach

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 13:00
W książce Vega opisuje całą prawdę o policji. - Brutalność i makabra łączą się tu z mocnym, czarnym humorem - mówi reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Gołkowski: "Stalowe Szczury" to historia, którą trzeba przeżyć

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 11:20
Książka "Stalowe Szczury. Chwała" to druga część opowieści o Wielkiej Wojnie i losach jej bohaterów. - Pisząc ją dostrzegłem, jak fascynująca może być nauka historii - mówi Michał Gołkowski.
rozwiń zwiń