"Najpiękniejsze fajerwerki ever". Przypadek nie rządzi życiem?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 11:31
Aleksandra Terpińska to zwyciężczyni konkursu na scenariusz podczas festiwalu Nowe Horyzonty. Jej film nosi tytuł "Najpiękniejsze fajerwerki ever" i jest inspirowany "Przypadkiem" Kieślowskiego.
Audio
  • Aleksandra Terpińska opowiada o swoim scenariuszu i filmie "Najpiękniejsze fajerwerki ever" (Stacja Kultura/Czwórka)
Scenariusz Terpińskiej to nowa wersja Przypadku Kieślowskiego?
Scenariusz Terpińskiej to nowa wersja "Przypadku" Kieślowskiego?Foto: Pixabay.com/Public Domain

"Najpiękniejsze fajerwerki ever" to historia trójki przyjaciół przed trzydziestką, w których wygodne, wielkomiejskie życie wkracza gwałtowny polityczny konflikt, szybko eskalujący w stan przypominający wojnę domową. Inspiracją dla autorki była między innymi sytuacja na Ukrainie. W tej opowieści przewija się także wątek miłosny. - To luźna opowieść o tym, że trzeba brać odpowiedzialność za własne decyzje nawet, jeśli to, gdzie się obecnie znajdujemy, nie do końca zależy od nas - mówiła w Czwórce.

Wiadomo już, że film na bazie scenariusza Terpińskiej powstanie, a za reżyserię odpowiedzialna będzie... również Aleksandra Terpińska. O tym, kto go zrealizuje i na jakim etapie są obecnie prace, a także kiedy możemy spodziewać się efektów na kinowych ekranach scenarzystka opowiadała w rozmowie z Kasią Dydo. Mówiła jednak także o tym, ile w tym, jaki kierunek życiowy obrała, było przypadku, a ile celowego dążenia do realizacji marzeń.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Aleksandra Terpińska (Absolwentka Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Reżyser i scenarzystka filmów krótkometrażowych, reklam i teledysków. Jej poprzedni film "Święto Zmarłych" był pokazywany na około 100 festiwalach w kraju i za granicą)

Data emisji: 08.08.2016

Godzina emisji: 10.10

kd/pj

Czytaj także

Henryk Gołębiewski. Jak wyglądało życie Cegiełki?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 17:30
Bohater kultowych filmów dla młodzieży w szczerych do bólu słowach opowiada o swoim życiu. - "Zygzakiem przez życie" jest zapisem luźnej i spokojnej rozmowy, którą przeprowadziliśmy z Tomaszem Solarewiczem - opowiada Henryk Gołębiewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tacy jak my". Powstanie Warszawskie w popkulturze

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 12:33
- Gdy zastanawialiśmy się nad konwencją tego filmu dostrzegliśmy, że Powstanie Warszawskie jest bardzo mocno obecne we współczesnej popkulturze - mówiła Agnieszka Sieradzka, producent filmu "Tacy jak my".
rozwiń zwiń