Henryk Gołębiewski. Jak wyglądało życie Cegiełki?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 17:30
Bohater kultowych filmów dla młodzieży w szczerych do bólu słowach opowiada o swoim życiu. - "Zygzakiem przez życie" jest zapisem luźnej i spokojnej rozmowy, którą przeprowadziliśmy z Tomaszem Solarewiczem - opowiada Henryk Gołębiewski.
Audio
  • Henryk Gołębiewski o swojej biografii "Zygzakiem przez życie" (Stacja Kultura/Czwórka)
W serialu Stawiam na Tolka Bana Henryk Gołębiewski wcielił się w postać Bolka Pabisza Cegiełki. Na zdj. z aktorką Lidią Korsakówną
W serialu "Stawiam na Tolka Bana" Henryk Gołębiewski wcielił się w postać Bolka Pabisza "Cegiełki". Na zdj. z aktorką Lidią KorsakównąFoto: TVP/PAP

Biografia skrzy się anegdotami z planów filmowych takich jak "Stawiam na Tolka Banana" czy "Podróż za jeden uśmiech", ukazuje przygody i przemyślenia człowieka, który mimo wielkiej popularności zachował wyjątkową skromność i wciąż pozostaje sobą.- Ja opowiadałem, Tomek nagrywał to na dyktafon, a potem poukładał w jedną całość. Mówię o nim "pisak", bo naprawdę jest w tym dobry - mówi Henryk Gołębiewski i zdradza nam, na czym polegała gra w syfon, skąd kaczka wiedziała, kiedy wyjść po mamę, i co dzieje się u Barszczyka.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał: Kaja Zemła

Data emisji: 21.04.2016

Godzina emisji: 10.40

kul/jp

Czytaj także

Philippe Tłokiński - jeszcze o nim usłyszycie!

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 14:30
Francuski aktor polskiego pochodzenia Philippe Tłokiński zagrał m.in. w "Nocy Walpurgi", debiutanckim filmie Marcina Bortkiewicza, świetnie przyjętym na festiwalu filmowym w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Czekaj i filmy o mękach dorastania

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 12:50
W tym roku na ekrany kin wejdą jego dwa filmy - "Baby Bump" i "Królewicz Olch". I choć na razie tylko nieliczni mieli szansę docenić jego talent, o Kubie Czekaju jest już bardzo głośno.
rozwiń zwiń