Kasia Lins: kariera niekoniecznie mnie dotyczy

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 13:49
- Dla mnie to słowo na wyrost, kojarzy mi się z czymś wielkim - mówi w Czwórce wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jaka jest historia powstania piosenek jej najnowszej EP-ki, którą zapowiada singiel "Save me Boy"?    
Audio
  • Kasia Lins o jej najnowszym muzycznym materiale, artystycznej drodze oraz singlu "Save me Boy" (Stacja Kultura/Czwórka)
Od prawej: Kasia Lins i prowadząca Stację Kultura Kasia Dydo w Czwórce
Od prawej: Kasia Lins i prowadząca "Stację Kultura" Kasia Dydo w CzwórceFoto: Czwórka

Kasia Lins Piosenka "Save me Boy" jest dla nas referencyjna. Najbardziej czuję jej klimat, jest mi najbliższa

- Każda piosenka ma swoją historię i opowiada o czymś innym. Powstawały one w różnym czasie i w bardzo wielu miejscach - zdradza w "Stacji Kultura" Kasia Lins. Artystka wykonuje muzykę autorską, którą najtrafniej określić można jako nostalgiczny indie pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami folku, rocka i soulu. Swoją muzyczną drogę rozpoczynała na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, a obecnie jej utwory znane już są w różnych miejscach na świecie. Teraz chce trafić również do polskiej publiczności. - Nad polskim materiałem pracuję od dłuższego czasu, jednak pisanie w tym języku ciągle jest dla mnie wyzwaniem. Czuję jednak, że to mój duży krok do przodu - mówi Kasia Lins.

Zapowiadający EP-kę utwór "Save me Boy" to nie tylko hipnotyzująca muzyka, w której pobrzmiewa Joni Mitchell, Fiona Apple, Feist, Billie Holiday, The Beatles, Bob Dylan i Erykah Badu. To także nietypowy, nagrany w jednym ujęciu, lynchowski teledysk, którego autorem jest członek zespołu Kasi Lins - Karol Łakomiec. W Czwórce wokalistka opowiada o pracy nad nim, wspomina też czasy studiów na Akademii oraz zdradza, co usłyszymy na jej długogrającym albumie.

Kasia Lins W muzyce trzeba mieć otwartą głowę i wiedzieć, co dla nas dobre. Trzeba mieć intuicję i dokonywać wyborów

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kasia Lins (wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów)

Data emisji: 28.03.2017

Godzina emisji: 11.12

jsz/kd

Czytaj także

Muzyka lat 50. Harmonia, szminka, sukienki w grochy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 12:55
Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska oraz Dominika Dulny czyli Singin' Birds to zespół rodem z lat 50. ubiegłego wieku. 3 marca do sklepów muzycznych trafi ich drugi album "Swing&Roll", a w Czwórce wokalistki opowidają m.in. skąd wzięła się ich pasja do stylistyki retro.    
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daria Zawiałow: "A kysz!" to 100 proc. mnie we mnie

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 13:29
- Stworzenie tej płyty to była długa droga, która wymagała ciężkiej pracy i poświeceń. Obecnie pracujemy już jednak nad stworzeniem następnej - mówiła w Czwórce Daria Zawiałow, której debiutancki krążek "A kysz!" ma dziś, czyli 3 marca 2017 roku, swoją premierę.  
rozwiń zwiń